Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden Dikkat Çeken Tiyatro Gösterimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya'da farkındalık oluşturmak amacıyla sokakta tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

24-30 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası’ nedeniyle, Malatya’da sokak çocuklarına olan izlenimlere dikkat çekmek amacıyla şehrin farklı noktalarında tiyatro gösterimi yapıldı. Sokak çocuklarının yaşadıkları durumlar tiyatro oyununa yansıtılırken, vatandaşların yaşananlara karşı olan tepkisi dikkat çekti.

Vatandaşlardan habersiz bir şekilde kalabalık bir sokakta sergilenen tiyatro oyununda uyuşturucu madde kullanan bir genci konu alan tiyatro gösterimi, dikkat çekti. Tiyatro gösteriminden habersiz bir şekilde yaşananların gerçek olduğu düşüncesiyle olayı izleyen vatandaşlar, rahatsızlanan gence yardım etti. Yaşananların tiyatro gösterimi olduğunu öğrenen vatandaşlar, oyun sonunda gerçek bir durumda sokak çocuklarının neler yaşayabileceği konusunda dikkat çekici bir gösteri olduğunu söylediler.

Yapılan etkinlikle ilgili bilgiler veren Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Hilal Yıldırım, “24-30 Mayıs Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası nedeniyle toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla tiyatro gösterimi organize ettik. Şehrimizin dört ayrı noktasında bu etkinliği gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın sokak çocuklarına olan kötü izlenimlerini bir nebzede olsa azaltmak için organizasyonumuzu düzenledik. Tiyatroda bizlere destek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Etkinliğimizde bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Farkındalık oluşturmak için tiyatro gösterimini sergileyen Malatya Altın Kayısı Sanat Topluluğu Kurucusu İbrahim Şahin Uyumaz, ise“ Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde sokakların kanayan yarası olan sokak çocuklarını anlamak ve anlatmak adına farkındalık oluşturmak için halkımıza farklı bir organizasyon düzenledik. Bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN