Malatya Asayişi Dolandırıcılara Göz Açtırmıyor

Asayiş Şube Müdürlüğümüz Ekiplerimizce İlimizde Meydana Gelen Dolandırıcılık Olaylarının Önlenmesine Yönelik Yapılan Çalışmalar Araklısı Devam Ediyor.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Müşteki Y.G. isimli şahsın sosyal medya üzerinden Y.K. isimli şahısla kredi çekmesine yardımcı olması için 02.05.2024 günü Malatya Park AVM’de buluştuklarını, şüpheli Y.K.'nın kredi çekmek için müşteki Y.G. isimli şahsın telefonunu aldığı ve akabinde Müşteki şahsın internet bankacılığından 360.000TL kredi çekerek farklı hesaplara aktarması üzerine Müşteki Y.G. isimli şahsın dolandırıldığını anlaması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğümüze müracaatta bulunması üzerine olayın faillerin yakalanması çalışmalarına başlanılmıştır.    

Olayın şüphelilerinin yine kredi kullandırma vaadiyle komisyon olarak şüpheli şahsın hesabından akıllı saat, cep telefonu ve tablet aldıklarını ve olay yerinden araç ile uzaklaştıklarının tespiti üzerine Şüpheli şahıslar suça konu olan malzemeler ile Hekimhan ilçesinde yakalanmıştır. Müşteki Y.G.nin hesap hareketleri incelendiğinde, paranın şüpheli F.C.A. , M.B., U.Ç. ve İ.D. isimli şahıslara havale edildiği görülmüş,  Şüphelilerin parayı aklamak için  market sahibi R.G. isimli şahsı tehdit ettikleri ve zorla market sahibinin hesaplarını kullandıkları tespit edilmiştir.

Olaya taraf olan 4 şüpheli şahıs yakanmış olup U.Ç. ve İ.D. isimli şahsı arama çalışmaları devam etmektedir. 4 şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca;

-M.B.ve F.C.A. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. -T.D. ve Y.K. tutuklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN