Kırkpınar Mahallemizin Yollarını Güvenli ve Sağlıklı Bir Görüntüye Kavuşturuyoruz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremlerin ardından Yeşilyurt’un merkez ve kırsal bölgelerinde ki yenileme ve iyileştirme hizmetlerine ağırlık veren Yeşilyurt Belediyesi, pandemi süreci ve deprem felaketlerinden sonra yoğun bir göçle karşı karşıya kalan kırsal bölgelerin yaşam standartını artırmak için planlaması yapılan alt yapı ve üst yapı yatırımları teker teker hayata geçiriyor. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kırkpınar Mahallesinde alt yapısı tamamlanan 3 km’lik ara bağlantı yolunda devam eden çalışmaları incelediler.

Yeşilyurt’un kırsal bölgelerinin kaliteli ve yüksek bir yaşam standartına sahip olmasına verdiği önem ve hassasiyeti, göreve geldiği günden bugüne kadarki yatırımlarla ortaya koyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kırkpınar Mahallesinde hayata geçen yatırımlardan dolayı mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çocuklarla yakından ilgilenip, yanında getirdiği hediyeleri dağıtan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gösterilen misafirperverlik ve ilgiden dolayı teşekkürlerini sundu.

Ziyarete eşlik eden AK Parti Kırkpınar Mahalle Başkanı Suat Uçan ile Kırkpınar Mahalle Muhtarı İzzettin Sayıl, Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinden memnun olduklarını ifade edip, bölgenin eksikliklerinin giderilmesini sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ise, Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarıyla Yeşilyurt’un tüm yaşam alanlarında ki eksikliklerin giderildiğini ifade ederken, “Belediyemiz durmadan dinlenmeden ilçemizin her bölgesinde çalışıyor, her mahallemizin sorunları da gideriliyor. Belediye Başkanımızın çalışkanlığını takdirle karşılıyoruz.Belediye ekiplerimize çalışmalarında başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt’un kırsal bölgelerinde planlaması yapılan yatırımların teker teker gerçeğe dönüştüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “ 6 Şubat’ta yaşadığımız yüzyılın felaketinden sonra kendi bölgemizdeki sorunları planlı ve sistemli bir çalışma metoduyla gideriyoruz.Büyük depremlerin ardından ilçemizin kırsal bölgelerine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterince bizlerde ortaya çıkan eksiklikleri, vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Kırsal bölgelerimizde nüfus yoğunluğunun artmasıyla birlikte ulaşım anlamında ortaya çıkan sorun ve sıkıntıları gideriyoruz.Kırkpınar mahallemizde depremlerin ardından yoğun bir göçle karşı karşıya kaldı, buraya taşınan vatandaşlarımız bağ ve bahçe işlerine ağırlık veriyorlar. Bizlerde Kırkpınar mahallemizde yıpranan ve bozulan yollarımızın alt yapılarını tamamlayarak sağlıklı ve güvenli hale getirmek için yatırımlarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Geçen yıl açtığımız yaklaşık 3 km’lik yolumuzun alt ve üst yapısını tamamlayarak sathi kaplamayla daha sağlıklı, konforlu, temiz ve güvenli hale getirmiş olacağız. Yollarımızı açarak bölgedeki tarım, hayvancılık ve ziraat alanında yapılan çalışmaları da desteklemiş olacağız. Mahalle ziyaretimiz sırasında bizleri samimi ve içten ağırlayarak desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerimize de gösterdikleri misafirperverlikten dolayı şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN