Karakuş'tan Yoğun Tempo

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Karakuş, ‘Esnaflarımız ve Emeklilerimiz Unutuldu’
Karakuş , Hatunsuyu ve Güzelbahçe’de Yemek Dağıtımı Gerçekleştirdi

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş  yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdü. Karakuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, tüm belediye personellerini ziyaret etti. 
CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş seçim çalışmaları kapsamında yoğun temposunu sürdürdü. Her şey Battalgazi’miz için diyen karakuş, önce Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, sonra da tüm belediye personellerini ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgi verdi. 
Bitmek bilmeyen enerji ile Battalgazi ilçesi için yorulmadan yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Karakuş, “ Seçimin son gününe kadar tüm enerjimizi Battalgazi’miz için harcıyoruz. Projelerimizi tek tek anlatıyoruz. Sıkılmadık el bırakmayacağız. Tüm esnaflarımızın sorunlarını biliyoruz. Ne yazık ki, deprem bölgesindeki esnaflarımızın her platformda belirttiğimiz gibi, vergi borçlarının affedilmesi hususundaki sıkıntı halen çözülmemiş durumda. Madem affedilme konusu olmayacak, esnaf ve iş verenler için mücbir sebep hali en az 5 yıl uzatılmalı, yerinde dönüşüm projelerinde ise KDV oranı , vergi ve harç giderleri alınmamalıdır.” Dedi.
Deprem bölgesindeki  esnaflarımızın  elini  rahatlatmak  için  tüm  borçları uzun vadeli  ertelenmelidir diyen Karakuş,” Her şeyden önce faizler silinmeli ve esnafımıza faizsiz krediler sağlanmalıdır. Emeklilerimiz bu ülkenin emektarlarıdır. Onlar bizlere yük değil, onlar bu ülkeye hizmet etmiş gençlik yıllarını harcamış, vatanımız için 30 senesini harcamış nadide insanlarımızdır. Naif insanlarımızdır. Onları bu ekonomik zor şartlarda refahlı bir şekilde yaşatmak ise, mevcut hükümetin vereceği zamma bağlıdır. Emeklilerimize verilecek refah payı, ekonomiyi zora sokar diyenleri vatandaşlarımız 31 Mart günü sandığa gömerek tepkilerini dile getireceklerdir” şeklinde konuştu.
CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Karakuş, seçim çalışmaları kapsamında, Hatunsuyu  mahallesinde ve Güzelbahçe’de iftar yemeği dağıtımına katıldı. Karakuş’a gösterilen yakın ilgi ve alaka gözlerden kaçmadı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN