Karakuş'dan Depremin 1.yılı ve Miraç Kandili Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

CHP Malatya Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, Türkiye 6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketi  ve Miraç Kandili ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Karakuş mesajında;” Türkiye 6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketini yaşadı. Türkiye'de resmi rakamlara göre en az 53 bin kişinin yaşamını yitirdiği deprem, toplamda 10 ili ağır şekilde yıkıma uğrattı. Dünyanın en büyük doğal afetlerinden birisi olarak gösterilen 6 Şubat Kahramanmaraş depreminin üzerinden 1 yıl geçti. Türkiye’nin 81 ilinde hissedilen acı tüm yüreklerde en derin şekilde hissedildi. 6 Şubat Depremi'nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.
6 Şubat Depremi'ni unutmadık, unutmayacağız. Kaybettiğimiz canları saygı ve özlemle anıyoruz, acılarını paylaşıyoruz.”dedi.
Tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik eden Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, “Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. 
Bu bağlamda üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili'ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.     
Miraç; Peygamber Efendimizin (s.a.v) önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, ardından Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur.
Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.
Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.
Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Malatya’lı hemşehrilerimiz ve aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN