İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı Ramada Altın Kayısı Otel'de Yapıldı. Toplantıya İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Taner Demirer Dr. Ruziye Tali, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, İYİ Parti Bölge Koordinatörü Mümin Günler, İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Şeyhmus Göçmez, İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, İYİ Parti Malatya İlçe Başkanları ve parti üyeleri katıldı.
- Divan toplantısı öncesi basın açıklaması yapan İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Sağlık Politikaları Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer İYİ Parti'nin tek başına iktidar olacak tek alternatif seçenek olduğunu belirterek "Yerel seçimlerde birçok vilayette güçlü adaylarımız var Nevşehir'de Kırşehir'de, Aksaray'da, Niğde'de, Sivas'da, Çanakkale'de başa güreşen adaylarımız var. Biz illerde seçimleri alacağız. Dolayısıyla yerel seçimlerde iyi hazırlanıyoruz iddialıyız. Biz seçmen tercihlerine bakıldığında genelde sosyal hizmetler, sosyal yardımlar, sağlık Politikaları bunun yanında engelliler, yaşlılar, şehir peyzajı, şehir düzeni, toplu taşıma, ulaşım gibi en önde gelen konulara hazırlandık ve adaylarımız bu problemleri Türkiye genelinde dile getirecekler. Makrohedeflerimiz derken bşz vatandaşlarımıza dokunacağız. Bugün Türkiye genelinde dokuz buçuk milyon yaşlı 65 yaş üzeri vatandaşımız var bazılarının sosyal güvencesi yok. Yalnız yaşıyorlar. Bakım ihtiyaçları var. Yemek bulamayanlar var. İşte biz İYİ Belediyecilikte bu vatandaşlarımıza dokunacağız. Yine Türkiye’de dokuz milyon engelli vatandaş var. Biz İYİ Belediyecilikte engelli vatandaşlarımıza dokunacağız. Özellikle engelsiz şehir, engelsiz kreş, engelsiz okul. Engelsiz üniversite, engelsiz taksi projelerimiz var bunlarla biz vatandaşlarımıza dokunacağız. Dolayısıyla adaylarımız seçmene dokunacak seçmenin teveccühünü kazanacak. “dedi
- "İYİ Parti kendi adaylarını belediye başkanı yapacaktır." 
- Demirer sözlerinin devamında İYİ Parti'nin seçim politikalarını dile getirerek, Başta Genel Başkan Meral Akşener üzere ve İYİ Parti kurumsal kimliğini karalamak adına yapılan algı operasyonlarına da değindi.

- "İYİ Partinin kuruluş amacı Hür ve Müstakil yolumuza devam ederek, kutuplaşmış ülkede iki kutup arasında kalmış seçmene yerel seçimlerde yeni bir opsiyon yeni bir fırsat yeni bir tercih veriyoruz. Bu tercihi genel seçimlerde de vereceğiz. İYİ Parti Türkiye’yi yönetmek için kurulmuştur. İYİ Parti iktidar olmak için kurulmuştur. İYİ Parti hiçbir partinin adaylarını belediye başkanı yapmak zorunda değildir. İYİ Parti kendi adaylarını belediye başkanı yapacaktır. Siz bunları Cumhurbaşkanı adayı gösterdiniz neden belediye başkanlık şarjını desteklemiyorsunuz? O konjoktür farklı. Biz masada anketlere güvenerek önerdik Cumhurbaşkanı adayı olarak. Bu bizim onların belediye başkanlığı adaylıklarını destekleyeceğimiz anlamına gelmiyor. Biz hür ve müstakil bir partiyiz. Kendi ayaklarımız üzerinde duracağız. Yolumuza kendi başımıza yürüyeceğiz. Ve şimdi siz Genel Başkanınızı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteriyorsunuz. Genel başkanlığa layık görmüyorsunuz. İYİ Parti bu seçimlerde bekleneni üzerinde oy alacaktır. Bu seçimde tarih yazacağız, başaracağız" dedi.
- Toplantının devamında istişare kurulu ve parti üyeleri yerel seçim sürecinde İYİ Parti politikalarını istişare etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN