HÜDA PAR, Bakırcılar Esnafı Kaderine Terk Edilmiş

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yaklaşık 4 ay önce bakırcılar esnafı için yapılan geçici işyerlerinin altyapı, aydınlatma ve kanalizasyon gibi sorunlar nedeniyle 180 esnaftan sadece 30'unun yerleştiğine dikkat çeken HÜDA PAR Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet İlker Dönmezer, yetkililerin bir an önce eksikleri gidermeleri çağrısında bulundu.

HÜDA PAR Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet İlker Dönmezer, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Şahin Arslan ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında, depremlerde işyerleri yıkıldığı için kendilerine geçici işyerleri yapılan bakırcılar esnafını ziyaret etti.

Ziyaretlerde esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Dönmezer, HÜDA PAR'ın misyonunu ve seçildikleri takdirde yapacakları hizmetleri anlatarak, adaylar için kendilerinden destek talebinde bulundu. 

Ziyaretlerin ardından açıklamada bulunan Büyükşehir adayı Mehmet İlker Dönmezer, yaklaşık 4 ay önce kendilerine geçici işyerleri yapılan bakırcılar esnafının altyapı, aydınlatma ve kanalizasyon gibi sorunlar nedeniyle 180 esnaftan sadece 30'unun yerleştiğine dikkat çekerek, yetkililerin bir an önce eksikleri gidermesi çağrısında bulundu.

"Lütfen esnafların sesini duyun ve sıkıntılarını giderin"

Dönmezer, "Bugün depremlerde işyerleri yıkılan Bakırcılar Esnafı için yapılan geçici işyerlerini ziyaret ettik. İşyerleri 4 ay önce yapılmış 180 işyerinin bulunduğu bir alan ancak sadece 30 esnaf buraya taşınmış. Sebebi ise altyapı ve kanalizasyon gideri ve aydınlatmanın olmaması. Esnaf kardeşlerimiz bizde ilgisizlikten de çok yakınıyorlar. Şimdiye kadar HÜDA PAR haricinde kimsenin onları ziyaret etmediğini, sorun ve sıkıntılarını dinlemediğini dile getirdiler. Her zaman bunu dile getiriyoruz. Esnaf, şehirlerin can damarıdır. Esnafı iş yapamayan bir şehir yok olmaya mahkumdur! Buradan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen esnafların sesini duyun ve sıkıntılarını giderin" diye çağrıda bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN