Gürkan, Suyumuz, Berrak, Temiz, Doğal ve İçilebilir

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

           Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Gündüzbey Kaptaj Tesislerinde İncelemelerde Bulundu. 

       Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Son Zamanlarda Özellikle Yeşilyurt Bölgesinde Meydana Gelen Depremler Sonrasında Şehrin İçme Suyunun Sağlandığı Gündüzbey Kaptajsuyunda Sorun Bulunmadığını Ve Suyun Rahatlıkla İçilebilir Olduğunu Söyledi. 


        Şehrin İçme Suyunun Sağlandığı Gündüzbey Kaptajtesislerini İnceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Gündüzbey Kaptaj Suyunda Herhangi Bir Olumsuzluğun Bulunmadığını Belirtti. 

         Başkan Gürkan, “Bu Mevsimde Suyun En Az Debisinin Olduğu Bir Dönemde Yaklaşık Saniyede 3 Bin 500 Litre Su Var. Tabii Bu Bahar Aylarıyla Birlikte 4 Bin 500 Litreye Kadar Yükseliyor. Geçmişte 1800-2000 Litrelere Kadar Düşmüştü. Allah’a Şükür Şimdi Saniyede 3 Bin 500 Litre Ana Şebekemize Veriliyor. Suyumuz Görüldüğü Gibi Berrak, Temiz, Doğal Ve İçilebilir. 

         Malatya’nın İçme Suyu İle İlgili Hiçbir Şekilde Arıtmaya, Herhangi Bir İşleme Gerek Kalmaksızın Musluklardan Rahatlıkla İçebilirler. Evlerinde Yeme-İçme Ve Benzeri İşlerinde Rahatlıkla Kullanabilirler. Malatya’da Depremlerin Sık Sık Olması Hasebiyle Ve Bugüne Kadar 70 Binin Üzerinde Yaşanılan Depremlerin Birçoğu Özellikle Bu Bölgeyi Etkiledi.

         Artçı Depremlerin Yeşilyurt Merkezli Ve Suyun Çıktığı Kaynağın Yerinde Olması Nedeniyle Her Depremde Bulanıklık Hadisesi Yaşanılıyordu. Dolayısıyla Bu Da Toplumda Suyun Kirlilik Oranı Olarak Algılanıyordu. Oysa Suyun Kirliliği Hiçbir Dönemde Olmadı. Suda Bulanıklık Oldu. Şu Anda Da Bulanıklık Gibi Hiçbir Sorun Yoktur. Gayet Berrak, Saf, Temiz Ve Bütün Mineralleri İle Doğal İçilebilir” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN