Gürkan,Kadir Gecesi Birlik Ve Beraberlik İçin Vazgeçilmez Bir Fırsattır

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Başkan Gürkan,Yayınladığı mesajda, Kur’an-ı Kerim’in Kadir Gecesi’nde indirilmeye başlandığını ve bu nedenle bu gecenin tüm zamanlardan daha değerli olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi'ni diğer bütün zamanlardan daha üstün kılmaktadır.

 Kuran-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik için de vazgeçilmez bir fırsattır. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kalpleri bir araya getiren bu gecelerin anlam ve önemi daha büyüktür. 

Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Milletçe yaşadığımız bu zor günleri birlik, beraberli, sağlık ve dayanışma içerisinde atlatmayı Rabbimden niyaz ediyorum. Bu mübarek gecede deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 Başkan Gürkan, Kadir Gecesi’nin insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN