Gürkan, Hortumları Kesilen Zevatlar

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bugün yapmış olduğu basın açıklamasında adeta ateş püskürdü. Algı operasyonu düzenleyerek Büyükşehir Belediyesi hakkında karalama kampanyası yürüten bazı yayın organları olduğunu ifade eden Başkan Gürkan;” Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Ya devlet başa ya kuzgun leşe. Bu tür pislikten beslenen hiçbir kimseye müsaade etmeyeceğiz, müsamaha göstermeyeceğiz.” Dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Afet Koordinasyon Merkezinde basın toplantısı düzenledi. 

Son 60 günün değerlendirmesini yapan Başkan Gürkan, depremin ilk gününden bu yana vatandaşı galyana getirmek isteyen çıkar çevrelerinin iş başında olduğunu anımsattı.


Bu çıkar çevrelerine baldırı çıplak, çapulcu ve alık benzetmesinde bulunan Başkan Gürkan’ın konuşmasından kesitler şu şekilde;

Bazı algı oluşturmaya çalışan alıklar var. Onlara ithaf ediyorum. Onların niçin bunları yaptığını da “cambaza bak cambaza” diyerek kendi pisliklerini kapatma amacıyla ve hiçbiri de burada değil, hiçbiri depremi burada yaşamamış, ve depremde yaşamıyorlar. Dışarıdan buraya racon kesmeye çalışıyorlar. Şehrin bütün dengesini bozan bu üç beş tane çapulcuya hiçbir şekilde pirim vermeyeceğiz. Bu kervan hedefine emin adımlarla yürüyecek ve hedefine varacak.

KEŞKEM OLSAYDI SEN DE OLMAZDIN!

İmara açılmaması gereken yerleri imara açılmaz. Açılan yerlerin imar koşuluna uygun şekilde yapılmaması. Bizim Allah’a şükür keşkemiz yoktur. Bir tanesi yazmış “Keşke Keşken Olsaydı” diye. Keşkem olsaydı sen de hayatta olmazdın. Onun için bu şeytani fikirlere itibar etmeyin.

HORTUMLARI KESİLEN ZEVATLAR!

Onların hepsini araştırdığımız zaman hayatında bir iş yapmamıştır, veyahutta milletin gözlerinin içine bakıyordur.

 Hortumları kesilen zevatlardır. Bunun da altını bu şekilde çizme gereği duydum. Nefsi anlamda hiçbir sitemim yoktur. Bu şehrin sistemini bozma noktasında hakikaten bir kurumun, kuruluşun başına geçip şehre yön vermeye çalışıp, istismar ederek değerleri kullanıp toplumu kanalize etmeye çalışıyorlar. Malatya seçkin insanları yaşadığı diyardır. Bu insanlar bunu görüyor ve onlara gerekli dersleri veriyor. Sosyal medyada bu şehrin huzurunu bozacak tutum ve davranış sergilemesi doğru değildir.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK!

56 konteyner kentin altyapısını MESTON yapıyor. Çadırların altyapısını kim yapıyor? Malatya Büyükşehir Belediyesi. Ekmeklerin dağıtımını belediyemiz yapıyor. İki ay geçti; ekmek, su, otobüs bedava. Biz depremin 15'inci gününde, Valimizin yapmış olduğu toplantıda birkaç hatta, otobüsü paralı yapsak ve noktada ekmeği paralı yapsak, diğerler fırınları teşvik eder miyiz?' diye...

 Normalleşme amacıyla yapılan bir şeydi. Bir yaygara aman ekmek parayla.... Dün de yaygara yaptılar 'suya zam yaptılar' diye, Allah'tan korkar insan. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Ya devlet başa ya kuzgun leşe. Bu tür pislikten beslenen hiçbir kimseye müsaade etmeyeceğiz, müsamaha göstermeyeceğiz. Depremde dimdik duran belediye  3 tane baldırı çıplak ile mücadele etme gereği duymamıştır. Gereğini duyarsa, gerekeni en güzel şekilde yapacağından da kimsenin kuşkusu olmasın.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN