Gürkan'dan Eleştirilere Yanıt

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Habertürk TV'de, Mehmet Akif Ersoy tarafından sunulan programda cenazelerin usulüne uygun defnedildiklerine ilişkin sözlerine ilişkin yapılan eleştirileri 'maksadını aşan spekülasyonlar' olarak nitelendirdi. Gürkan, cenazelerin defni ile ilgili karalamaların önüne geçmek adına bu açıklamayı yaptığını ifade etti.

Gürkan, sosyal medya hesabından konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yayınladı:

"Kimi sosyal medya hesaplarında hakkımızda depremde vefat eden kardeşlerimizin cenazelerinin defin şekliyle ilgili övündüğümüz yönünde, maksadını aşan spekülasyonlar yapılmaktadır. Söz konusu açıklama, deprem bölgesinde yaptığımız çalışmaları anlatırken cenazelerin definlerinin toplu ya da usullere aykırı şekilde yapıldığı yönündeki mesnetsiz iddialara cevap vermek zaruretinden mütevellit cenazelerimizin tamamının, ilgili Adli süreç tamamlandıktan, inanç değerlerimize uygun şekilde gasilhanelerimizde hazırlanarak kefenlendikten sonra her bir canımızı ayrı mezarlara defnettiğimizi açıklamaya ve bu yöndeki karalamaların önüne geçmeye matuftur.

Böylesine acılı, milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bir günde, konuşmamızın sadece kısa bir bölümünün alınarak siyasi malzeme haline getirilmesini, toplumun yanlış bilgilendirilmesini doğru bulmadığımı ifadeyle, üzüntüyle kınıyorum. Hepimizin başı sağolsun!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN