Güder, Battalgazi'mizin Geleceğini Sağlam Temeller Üzerine İnşa Ediyoruz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

           Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder” Depreme dayanıklı konutlar yapma gayesiyle çıktığımız bu yolda 400 yeni sosyal konutun temelini atmaktan gurur duyuyoruz. 

           Söz verdiğimiz gibi, her bir vatandaşımızın güvenli ve huzurlu bir yuva sahibi olabilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz.”


           Battalgazi’nin geleceğini sağlam temeller üzerine atmak için çalışmalar gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in, ilçede değişimi ve dönüşümü gerçekleştirip depreme dayanıklı binalar inşa edip vatandaşın hizmetine sunmak için projelendirdiği, 200 konutun Çamurlu Mahallesi’nde, 200 konutun da Şehitfevzi Mahallesi’nde olmak üzere 400 adet sosyal konutun temeli atıldı. 

          Düzenlenen temel atma Törenine Malatya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Mv. İhsan Koca, AK Parti İl Başkanı Namık Gören, MHP İl Başkanı Gökhan Gök, HÜDA-PAR İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan, Doğanyol Muhtarlar Dernek Başkanı Bekir Conger,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, basın camiası ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

          Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Projenin hayata geçirilmesinde başta sayın cumhurbaşkanı ve bakanlarının emekleri olduğunu söylediği konuşmasında” Deprem öldürmez ama binalar öldürür. Bu bizim için ciddi bir tecrübe oldu. 2020’de Elazığ depremini yaşadık. Malatya’da bundan etkilenen 4 ilçeden biri Battalgazi’ydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği kentsel dönüşüm konusunu kulağımıza küpe ettik. 

        O gün başlatmış olduğumuz 674 konut, 18 iş yeri ve sosyal tesis projesini Ağustos ayında bitirdik ve Eylül ayında hak sahiplerine teslim ettik. O gün bize karşı çıkanlar bugün dua ediyorlar. İl belediyelerinin gerçekleştiremediği icraatleri biz ilçe belediyesi olarak gerçekleştirdik. Sayın bakanımızın girişimleri sonucu Salı günü Şehitfevzi bölgesinde, sayın cumhurbaşkanı yardımcımızın katılımlarıyla anahtar teslim törenini gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

YEREL YÖNETİMLER TAŞIN ALTINA GÖVDESİNİ KOYMALI

         Uzun süre önce kentsel dönüşüm çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Güder, “Devletimiz bir taraftan yeni konutları inşa ederken yerel yönetimler de bu taşın altına gövdesini koymalı. Tüm ekonomik girdileri Battalgazi Belediye’miz tarafından karşılanarak bugün İnderesi Çamurlu Mahallesi’nde 200 konutumuz, Şehitfevzi Mahallesi’nde 200 konutumuz olmak üzere toplamda 400 adet sosyal konutumuzun temelini atıyoruz.

        Özellikle depremde hak sahibi olamayan kiracılar ve ev alma durumu olmayan vatandaşlarımızı bundan sonraki çalışmalarla da konut sahibi yapmayı hedefliyoruz. Sayın valimiz, vekillerimiz, teşkilatlarımız, Büyükşehir’imiz, Yeşilyurt’umuzla birlikte bundan sonra da hızlı bir şekilde Malatya’mızda kentsel dönüşümü inşa etmek adına gayretlerimizi sürdüreceğiz. Battalgazi’mize ve Malatya’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

VALİ YAZICI’DAN BAŞKAN GÜDER’E TEŞEKKÜR

       Başkan Güder ve ekibine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Malatya Valisi Ersin Yazıcı, “Deprem değil, bina öldürür gerçeğini bu temel atma töreninde bir kez daha hatırlıyoruz. Bu manada Battalgazi Belediyemizi ve Osman başkanımızı böyle bir projeyi yaptıkları için ve devamının da geleceğine inanarak huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

          Battalgazi Belediye’miz hizmetlerinin bir kısmını gösterdiler. Nasıl bu memlekete, bu insanlara hizmet edileceğini gösterdiler aynı zamanda. Bu tür yatırımlarla şehrin nasıl ayağa kalktığını göreceksiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.
  
       AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “Bana göre depremde en çok zarar gören kesim kiracılardı. Sosyal konut Malatya’da bu yüzden çok önemli. Mağdur olan kiracıların, hak sahibi olamayanların ev sahibi olma noktasındaki gayretinden dolayı Osman başkanımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

     Teml Atma Töreni konuşmaların ardından Beton mikserinin butonuna topluca protokolün basmasıyla birlikte ilk beton harcı atılarak başladı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN