Gelenekten Geleceğe Perdeden Yansıyan Değerler

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi ve Malatya İl müftülüğünün ortaklaşa yürüttüğü "Gelenekten geleceğe perdeden yansıyan değerler"  projesi 10 kök değerin tiyatro ile anlatılmasının konu alındığı proje Melekbaba gençlik merkezinde başladı.

Malatya ilindeki tüm gençlik merkezlerinde gösterilecek olan tiyatro gösterimi aynı zamanda Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerindeki 10 farklı camide gösterilecek olup elde edilen çıktılar raporlaştırlıcaktır. Böylece tiyatro gösterimi ile değerler eğitiminin gençler üzerinde bıraktığı etkiler ele alınıp gençlere yönelik ileriye dönük çalışmalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği ve gençlere farklı olarak nasıl değerlerimizi anlatacağımız ile ilgili bilgiler elde edilecektir. Geleneği ve değerli nasıl geleceğe aktarabiliriz farkı nasıl etkinlikler yapılabilir konusu bizzat gençlerden alınacak dönütlerle netleşecektir.

Proje 7 ile 14 yaş aralığındaki çocuklara uygulanacaktır. Proje ile yaklaşık ilimizde bulunan cami ve gençlik spor il müdürlüklerine bağlı gençlik merkezlerindeki 4000 gence değerlerimiz eğlenceli bir şekilde sunulacaktır. Gençlere yapılan görüşmelerde projeden çok memnun olduklarını vefa, kardeşlik, doğruluk ve iyilik gibi değerleri eğlenerek öğrendiklerini ve hayranlarında hiç unutmayacakları anılar biriktirdiklerini bildirdiler. Proje gençlik ve spor il müdürlüğü Eğitim şube müdürü Dr. Murat Ayhan ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi araştırma görevlisi Tuğrul Gökmen Şahin ile Mert Şen tarafından koordine edilip yürütülmektedir. Koordinatörler gençlerin gözlerindeki ışıkta geleceği gördüklerini ve bu projeyi tüm Türkiye ye yaymayı düşündükleri belirttiler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN