Festivalimiz Coşkulu Ve Eğlenceli Geçiyor

Sirk Gösterileri 'Yeşilyurt Çocuk Kitapları' Festivaline Damga Vurdu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen  ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivalinde düzenlenen sirk gösterileri büyük bir heyecan yarattı.

Malatya Park AVM Otoparkında kurulan özel alanda çocukların yoğun ilgisi altında devam eden  Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivaline sirk gösterileri damga vurdu. İki ayrı seans halinde sahnelenen akrobasi ve illüzyon gösterilerine çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Gösterileri ilgiyle takip eden çocuklar, bir yandan eğlenirken diğer yandan da heyecanlı anlar yaşadılar. Mutlulukları hareketlerine yansıyan çocuklar, kendileri için özel bir festival düzenleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Renkli ve keyif dolu anların yaşandığı sirk gösterisini kızı Esila ile birlikte izleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, festivalin muhteşem bir atmosferde, heyecanlı ve renkli geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivalinin amacına ulaştığını ve çocukların hep birlikte keyifli anlar yaşadığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, alanda bulunan çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, “ Festivalimiz coşkuyla, güzellikler altında, başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu güzel tabloyu oluşturan sizin mutluluğunuz, heyecanınız ve enerjinizdir. 29 Ekim’den bugüne kadar ki tüm aktiviteleri sahiplenen ve katılım gösteren siz değerli çocuklarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum, iyiki varsınız. Bizi ilk günden beri yalnız bırakmadınız, bizlerle birlikte oldunuz. Malatya’da ilk kez düzenlenen çocuk kitap festivalini sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Söyleşilerimizden tiyatro gösterilerine, sirk ve animasyon gösterilerinden konserlere, sosyal ve spor alanlardan kitap satış noktalarına kadar bütün etkinliklerimizi sizler için düzenledik. Bütün etkinliklerin tek amacı var o da; sizlerin hayata güzel, doğru ve iyi bir şekilde hazırlanmanız içindir. Sirk gösterimizde çok heyecanlı geçti, sahne ekibine bu güzel gösterilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.6 Kasım Pazar gününe kadar etkinliklerimiz devam edecek, tüm çocuklarımızı buraya bekliyoruz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN