Fendoğlu, Tip 1 diyabetli Çocukların Sorunlarını Gündeme Getirdi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

        Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda deprem bölgesindeki Tip 1 diyabetli çocukların glikoz şeker ölçüm cihazları ile ilgili sorunu gündeme getirerek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çözüm bulunmasını talep etti.

        MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Tip 1 diyabetli çocukların yaşadığı sorunları dile getirdi.


        Fendoğlu konuşmasında şunları söyledi; “Malatya’da, saha çalışmalarımızda, vatandaşlarımızdan gelen talepler içinde Tip 1 diyabetli çocuklara yönelik olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla kaymakamlıklar tarafından glikoz şeker ölçüm cihazları dağıtılmaktadır. 6 Şubat 2023 tarihinde ilimiz ve 11 ilde meydana gelen asrın depremi sonrası deprem bölgesinde yeni tanı alan ve deprem döneminde ilçe kaymakamlıklarına ölçüm cihazlarıyla başvuruda bulunan birçok Tip 1 diyabetli ailenin başvurularına ilişkin herhangi bir karar verilmediğinden çocuklarımız aylardır mağdur durumdadır.

           Malatya ilimizde başvurusu aylarca bekleyen bu çocuklarımızın glikoz şeker ölçüm cihazlarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğündeki sürecin hızlandırılarak mağduriyetinin giderilmesini Sayın Bakanımızdan talep ederiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN