Fendoğlu, Malatya-Arapgir ve Kuluncak -Darende Karayolu'nun yatırım programına alınmasını istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Malatya-Arapgir ve Kuluncak-Darende Karayollarının yatırım programına alınmasını talep etti.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi görüşmeleri esnasında söz alan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan Malatya-Arapgir ve Kuluncak-Darende Karayollarının 2024 yılı yatırım programına alınmasını talep etti.

Fendoğlu konuşmasında şunları söyledi, “Depremin ilk sürecinde olumsuz hava şartlarına rağmen pisti hiç kapatmayan, yaralılarımızın ambulans uçaklarla 50 binin üzerinde depremzedenin tahliyesinde ve binlerce ton insani yardım malzemesinin ulaştırılmasında insanüstü gayretlerle çalışan Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğüne, Malatya Havalimanı Müdürlüğüne ve personeline teşekkür ederim.
Yeni havaalanı terminal binamızın yapımının hızlandırılmasını Sayın Bakanımızdan talep ediyorum, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğümüzden de Malatya-Ankara seferlerinin artırılmasını. 
İlk etabı 3,8 kilometrelik kısmında çalışmaları devam eden Hekimhan-Kuluncak-Darende Karayolumuzun Kuluncak-Ayvalı-Darende arasındaki 45 kilometrelik mesafede şuanda bir çalışma mevcut değildir.  Yine, Malatya-Arapgir arası planlanması yapılan 56 kilometrelik kara yolu projesinde şu anda devam eden bir çalışma yoktur. Her iki yolumuzun tamamlanması için 2024 yatırım planına alınmasını talep ediyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN