Esenlik Süpermarketlerde 1000 Üründe İndirim Müjdesi

         Yüzde yüz Malatya Büyükşehir Belediyesi Şirketi olan Esenlik Şirketi yine örnek bir karara imza atarak Yıl sonuna kadar en az 1.000 üründe indirime giderek Maliyetine satışlarla Malatyalıların Bütçesine katkı sunmaya devam edeceklerini duyurdu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın göreve gelmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Esenlik Şirketi Genel Müdür Ata Ünlü ve Ticari Direktör Ömür Yoldaş’ın özverili çalışmaları sonucu kurumsal kimliğe kavuşturulması meyvelerini hizmet olarak aile bütçelerine katkı ile göstermeye devam ediyor.

          Hantal yapıdan 4 yıldır kurtulan ve adeta küllerinden yeniden doğması sağlanan Esenlik Şirketi Başkan Gürkan’ın talimatlarıyla asli görevine dönerek Malatyalılara hizmet etme devam ediyor. 

BAŞKAN GÜRKAN’DAN MALATYALILARA MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

          Malatya’ya kazandırdığı sayısız serler yanında yılların başta trafik sorunu olmak üzere çözülemeyen yüzlerce sıkıntısını gideren, devasa projelerle Malatya’yı geleceğe hazırlanmasında etkin hizmetleri kazandıran ve Malatyalıların ev ekonomisine katkı sunmak için Esenlik Süpermarketlerde yerli ürünlerle maliyetine satış hizmetiyle herkesin gönlünde taht kuran Başkan Gürkan bir müjde daha verdi.

         Başkan Gürkan” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketlere yönelik yaptığı indirim çağrısının ardından Esenlik Marketimiz 1000 üründe maliyetine satışlarına başlamıştır."

ÜNLÜ: EN AZ BİN ÜRÜNDE CİDDİ İNDİRİM BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ

       Enflasyonla mücadele noktasında Esenlik marketlerinin önemli indirimler yaptığını ifade eden Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, “Cumhurbaşkanımızın Türkiye genelindeki çağrısına uyarak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda şu an için en az bin üründe ciddi indirim başlatmış bulunmaktayız. Bu indirimlerden inşallah tüm Malatyalı hemşerilerimiz faydalanır. İnşallah bunun devamı da gelir diye ümit ediyoruz. Malatya’mıza hayırlı olsun diyoruz” dedi. 

ESENLİKTEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL İNDİRİMLER

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele çağrısına uyduklarını ve bu kapsamda yılsonuna kadar Esenlik marketlerinde maliyetine satışlar yapılacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır” dedi. 

GÜRKAN: “ŞİRKETLERİMİZ YOĞUN BİR ÇABA GÖSTERDİ”

         Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Esenlik Genel Müdürlüğümüze bu anlamda çok teşekkür ediyorum. 6 Şubat’ta asrın felaketi diye tabir ettiğimiz, yüzyılın felaketini yaşadığımız Malatya’da, Esenlik Şirketimiz kendi üzerine düşen sorumluluğu ve hükümlülüğü en güzel şekilde yerine getirdi. Özellikle o dönemi tasavvur ettiğiniz zaman; ana yolların tümü kapalı, Sivas yolu kapalı, demir yolu kapalı, havayolu ulaşımı inkıtaaya uğramış, Kahramanmaraş-Adana yolu kapalı, Kayseri-Ankara yolu kapalı. Esenlik bütün marketlerini seferber ederek vatandaşın gıda ve su ihtiyacının karşılanması noktasında, o kriz döneminde çok önemli bir görevi yerine getirdi. Bu anlamda Esenlik çalışanlarına teşekkür ediyoruz. 

       Sadece bu konuda değil, aynı zamanda o dönemde ana yolların kapalı olduğu dönemde, diğer birimlerimiz 718 mahallemizin tüm yolları açıktı. Bu Türkiye’de bir ilktir. Ana yolların kapalı olduğu bir yerde kırsal kesimin yollarının açık olması, Belediyenin ne kadar güçlü olduğunun en güzel göstergesidir. Bir taraftan MEGSAŞ ekmek çıkarıyor, diğer taraftan yeni ekmek fabrikasını faaliyete geçirerek, vatandaşın ekmek ve gıda ihtiyacının karşılanması noktasında Malatya Büyükşehir Belediyesine ait şirketler yoğun bir çalışma içerisine girdiler.

         Deprem süreci içerisinde, depremin getirdiği sorunlar amenna var. Ama vatandaşın mağdur edilmemesi noktasında, tüm altyapıların yapılması noktasında, suyun ulaştırılması noktasında, ulaşım arterlerinin açık tutulması noktasında, enkaz altında vatandaşların çıkarılması noktasında ve vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Belediyemizle birlikte şirketlerimiz de yoğun bir çaba gösterdi” şeklinde konuştu. 

“ESENLİK FİYATLARI PAZAR VE HAL FİYATLARININ ALTINDADIR”

       “Esenlik Şirketi Malatya’mızın, halkın şirketidir” diyen Başkan Gürkan, “Esenlik Şirketi aynı zamanda tüm piyasada fiyatları regüle eden bir şirketimizdir. Bugün itibariyle Cumhurbaşkanımızın enflasyonu düşürme çağrısına icabet ederek Esenlik Şirketimiz de yaklaşık bin üründe maliyetine satışa gitmiştir. Yani kaç liraya alınmışsa halka arzı sağlanmıştır.

        Marketi gezerken hal fiyatlarıyla, Esenlik fiyatlarına baktığımda, Esenlik fiyatlarının daha düşük olmasının sebebini sorduğumda ‘Biz direk üreticiden alıp, reyona koyuyoruz’ dediler. Dolayısıyla Esenlik fiyatları pazar ve hal fiyatlarının altındadır. Yaklaşık bin ürünümüzde de bundan sonra yılsonuna kadar maliyetine satışlara devam edilecektir. Hem enflasyonun indirilmesi noktasında hem vatandaşımızın bu ekonomik yapı içerisindeki ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Sadece Esenlik mi? MOTAŞ, MEGSAŞ aynı şekilde. Bugün 4 liraya ekmek satılıyor.  

       Bu önemli bir hadisedir. Türkiye’nin en ucuz ekmeğini MEGSAŞ satıyor. Türkiye’deki en ucuz ulaşım yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MOTAŞ şirketi tarafından yürütülüyor. Diyeceğim şu ki; tüm şirketlerimiz şehrimizin, yüzyılın felaketinin etkilerini bir an evvel üzerinden atması ve şehrimizin eski günlerine dönmesi için el ele vererek, el birliğiyle bu şehri yeniden ayağa kaldırma gayreti içerisindedir. Esenlik Şirketimize Malatyalılar için ve Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak maliyetine satışlar başlatması ve vatandaşımızın geçim endeksinin daha rahat bir yapıda oluşturulması noktasında göstermiş olduğu gayretten, çabadan ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Tüm Malatya halkına hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. 

       Esenlik Market çalışanlarıyla da sohbet eden Başkan Gürkan, “Esenlik personelleri için hiçbir şikâyet duymadım. Vatandaşlarımıza güler yüzlü davranmanız, yardımcı olmanız, gerektiğinde poşetlerini taşımanız zaman zaman bizlere iletiliyor. Bu ahlaklı davranışlarınızı devam ettirmenizi temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. 

         Yıl sonuna kadar sürecek indirimler hemşerilerimize hayırlı olsun” diyerek müjdeyi verdi. TEBRİKLER Başkan Tebrikler Esenlik Şirketi Yönetimi…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN