Emin Ayten'den Çağrı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

EMİN AYTEN’DEN ÇAĞRI” ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI İPTAL EDİLMELİ”

       Malatya’da Depremden dolayı hasarlı evlerin doğalgaz ve Elektrik faturalarının okunarak borç çıkarılmasına Pütürgebeyleri ve Malatya beyleri Dernek Başkanı Emin Ayten’den sert tepki geldi.
OTURULMAYAN VE KULLANILMAYAN HASARLI EVLERİN FATURASI MI? OLUR
         6 Şubat’ta depremlerden dolayı büyük yıkım yaşayan Malatya’da vatandaşa Elektrik ve Doğalgaz faturalarının Yzılarak borç çıkarılmasının talihsizlik olduğunu belirten Başkan Emin Ayten” 11 il gibi Malatya’da büyük yıkım ile karşı karşıya kalmış, insanlar yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmışlardır.
        Hemşerilerimizden Kimisi köyüne, Kimisi Akrabalarına, Kimileri ise İl dışına gitmek zorunda kalmışlardır. Yaklaşık 35 Bin ağır hasarlı binalar ile orta hasarlı binalardan bahsedilirken bu sorunlar üzerine birde Elektrik ve Doğalgaz faturalarının hafif ve Orta Hasarlı evlerde faturalandırılması kabul edilemez bir durumdur. 
         Ticaretin durma noktasına geldiği Malatya’da millet birde giremedikleri, oturamadıkları evlerine gelen elektrik ve doğalgaz faturasıyla adeta zor durumda bırakılmaktadırlar. Kolaylık yerine bu tür adımlarla Malatyalı sıkıntısını nasıl giderecek. Şehir toparlanana kadar Elektrik ve Doğalgaz faturaları oluşturulmamalı.
KONTEYNIR SORUNU HAD SAFHADA
         Bir diğer sorun Bir yandan konteynerlerde sıcakta pişerken diğer yandan konteyner alamayan vatandaşlarımız var. Yıkım işi kaplumbağa hızı ile ilerliyor. Bir an önce ağır ve orta hasarlı binaların yıkılması lazım. Depremde ölmeyen insanlar tozdan topraktan kanser hastası olacak.
        Konteynır alanlar ise maalesef konteynerlere hala klima verilmediği için 40-45 derecede konteynerde kalan insanlar sıcakta adeta kavrulmaktadır. Ayrıca son depremle birlikte çok sayıda konteyner ihtiyacı doğmuştur.
MALATYALI VEKİLLER VATANDAŞIN SIKINTILARINI DİNLEYİN, SAHADA OLUN
           Bugün hayat koyteynır olan Samaköy mahallesindeydik.  Sayın vekiller vatandaş sıkıntılı dertlerini dinleyin yardımcı olun. zayıf televizyon takılmayacak diyorlar ve aynı zamanda konteynırda olmazsanız malzemeler teslim edilmez diyorlar.
           Klima takılmamış olduğundan gündüz vatandaşı konteynırda göremiyoruz. AFAD yetkilileri anahtarın bir tanesini sizler alın hazırlayın vatandaşa teslim edin. diğer konteynırlarda koordine çok güzeldi hayat. Konteynır Samanköyde koordine diye bir şey yok sayın yetkililer binlerce vatandaşımız sıkıntı çekiyor.
        Gereğinin yapılmadığı için vekillere çağrı yapıyorum. Mecliste kapalı gelin bir zahmet Malatyalılara sahip çıkın. Çay kahve içeceğinize Samanköy Konteynırlarına gelip gündüz Hallerini görün AFAD’ın ne kadar yetersiz kaldığını görün. Bu millet size çalışmanız için oy verdi. Sizde hakkını verin ve Millete borcunuzu ödeyin.”
                                 Emin AYTEN
 Pütürgebeyleri ve Malatyabeyleri Dernek  aşkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN