Düğmeye Basıldı! Hırsızlık, Asayiş Olaylarına Karşı Yeni Etkili Önlemler

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

        Malatya’da son dönemlerde artan Hırsızlık, Uyuşturucu, Cinayet, Yaralama vs. gibi olayların önüne geçmek ve Malatya’nın yeniden eski günlerdeki gibi Huzur şehri olması için düğmeye basıldı.

       Malatya Valisi Ersin Yazıcı ve Malatya İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın Malatya’ya atanmasıyla birlikte kısa Sürede Asayiş Olaylarında Azalmalar Fark Edilirken Malatya halkı eski huzurlu günlerin yeniden geleceğine yeni dönemde inanıyor. 

         Malatya Valiliği Yaptığı açıklamada Son aylarda Malatya’da meydana gelen Hırsızlık ve Asayiş olaylarına karşı etkili önlemler alındığını belirtilerek “vatandaşlarımızın bu zorlu dönemde kendilerini daha huzurlu hissetmeleri için, Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin çalışma saatleri yeniden düzenlenmiş, resmi devriye ekiplerimizin ve yunus timlerimizin sayısı artırılmıştır. Artırılan ekiplerimize yakın zamanda yeni takviyeler yapılacaktır”

         Malatya Valiliği Yaptığı yazılı açıklamada personel ve araç sayısının artırıldı v ve yeni takviyeler yapılacağını belirterek şöyle denildi,

         “6 Şubat depreminden sonra artan hırsızlık olayları başta olmak üzere, diğer asayiş olaylarının üzerine gidilerek İlimizde huzur ve güvenin sağlanması, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda günlük yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla;

İl Emniyet Müdürlüğünce hırsızlıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; (34) hırsızlık olayı aydınlatılma / suçüstü (38) şüpheli şahıs yakalanmış bunlardan (9) şüpheli ise tutuklanmıştır.

       Bu nedenle, suçun işlenmeden önlenebilmesi ve vatandaşlarımızın bu zorlu dönemde kendilerini daha huzurlu hissetmeleri için, Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin çalışma saatleri yeniden düzenlenmiş, resmi devriye ekiplerimizin ve yunus timlerimizin sayısı artırılmıştır. Artırılan ekiplerimize yakın zamanda yeni takviyeler yapılacaktır.

       İl Emniyet Müdürlüğü olarak genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması, deprem afeti sonrası boş kalan cadde ve sokaklarda mal güvenliği ile asayişi müessir fiillerin önlenmesi, suç ve suçlularla etkin mücadele edilmesi ve alanda görülür olarak caydırıcılık görevinin ifa edilmesi amacıyla İl merkezinde sabit ve şok uygulamalar devam  etmekte olup, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla denetim ve uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN