Depremden saatler sonra kurtarıldılar! Türkiye bu anları unutmayacak: İşte mucizenin görüntüleri

Kahramanmaraş ve çevre illerde yıkıma yol açan depremin ardından, Türkiye'nin dört bir yanından gelen kurtarma ekipleri büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor. Depremin 4. gününde enkaz altından mucize haberleri gelmeye devam ediyor. İşte akıllardan silinmeyecek o mucizelerin görüntüleri...

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Silvan Belediyesi kurtarma ekibi Diyarbakır’da yıkılan 10 katlı Hisami Apartmanı’nın enkazı altındakalan Hediye Aslan’ı 56 saat sonra çıkardı. İlk olarak enkazdaki çocuklarını soran Aslan, kepçe ile indirilerek ambulansla hastaneye götürüldü.

Deprem bölgesinden tüm Türkiye'ye umut olan haberler geliyor. Kahramanmaraş'ta 54 saat sonra İngilizce öğretmeni Mehmet Acar (33) sağ olarak kurtarıldı. Aynı binada odaklanan ekipler son bir saat içerisinde 2'si kadın 3 kişiyi çıkarmış oldu. Binada bir kişinin daha sağ olduğu bildirildi.

ANNESİ EMZİREREK HAYATTA TUTTU

ANNESİ EMZİREREK HAYATTA TUTTU 

1,5 yaşındaki Masal ile annesi Yeliz Kıraççakalı'ya (23) ulaşan ekipler, titizlikle sürdürdükleri çalışmanın ardından Masal'ı enkazdan çıkardı.

Deprem günü enkaz altından kendi imkanlarıyla çıkan ve 55 saatlik umutlu bekleyişin ardından bebeğine kavuşan baba Ömer Kıraççakalı, ambulansa alınan bebeğine sarılarak, büyük mutluluk yaşadı.

Çalışmaların ardından bebeğini emzirerek hayatta tuttuğunu belirten anne Yeliz Kıraççakalı'yı da enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

5 yaşındaki Yağmur’un babası ve kurtarma ekipleriyle konuşması herkesi ağlattı. “Çok üşüyorum, ellerim bembeyaz oldu. Anneanneme gitmek istiyorum baba” diyen 5 yaşındaki Yağmur kurtarılarak babasına kavuştu.

Kahramanmaraş'ta 8 katlı Telbişoğlu Apartmanı'nın enkazında arama- kurtarma çalışması yürüttü. Arama kurtarma ekipleri, enkazdan gelen ses sonrası, 8 yaşındaki Zübeyde'ye ulaştı. Titizlikle yürütülen kurtarma çalışmasında Zübeyde'nin ekiplere, "Siz eve nasıl girdiniz" sorusuna ekiptekilerin "Camdan girdik" diyerek cevap vermesi çevredekileri gülümsetti.

'KARDEŞİM MİNİK, ÖLEBİLİR'

8 yaşındaki Zübeyde, kendisini kurtarmaya çalışan ekip üyelerinin nasılsın sorusuna, "Kardeşim minik, ölebilir. Şurada benim yanımda yatıyor. Onun adı Mehmet Taha, benim adım Zübeyde" diyerek karşılık verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN