Cumhuriyet Ruhu Ve Özel Çamlıca Koleji

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktıktan sonra başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşımızım zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktıktan sonra başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşımızım zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Özel Çamlıca Koleji Malatya Kampüsü; bu miras ve değerin bilinciyle 29 Ekim’i, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun  99. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı.

Özel Çamlıca Koleji Lise Kampüsü Müdürü Sayın Şaban Doğan: “Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olmaktır. Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayram’ı kutlu olsun.”

Özel Çamlıca Koleji İlköğretim Kampüsü Müdürü Sayın Ferdi Polat: “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti bizlere armağan etmiştir. Bizler ise Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmiş bir ülke olması için çok çalışıp gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak olan değerli çocuklarımıza emanet edeceğiz. Çamlıca Koleji olarak bu düşünceyle şu sloganı sürekli olarak ifade ediyoruz: ’’Biliyoruz ki; çocuklarımız bize ülkemiz çocuklarımıza emanet.’’

Çamlıca Minik Anaokulu Kampüsü olarak Müdür Yardımcısı Sayın Zehra Ekici: "Cumhuriyet; düşüncesi hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyeti layığıyla yaşatmak, cumhuriyet için kurulan hayaller bize ve geleceğimiz için yetiştirdiğimiz miniklerimize emanet. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Mesajlarını veren kampüs müdürlerimiz ve müdür yardımız, Özel Çamlıca Kolejinde Cumhuriyet ruhunun sonsuza dek yaşayacağını vurgulayarak herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN