Çırmıktı'da Esnaflara Geçici İşyerleri Yer Tespiti

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketinde 7,6 ve 7,7 şiddetindeki depremlerde 11 il arasında büyük yıkıma uğrayan Malatya’da en çok etkilenen ilçe ise Yeşilyurt olurken işyeri yıkılan esnaflar için geçici işyerleri yer tespit, yapılmaya başlandı.

       Eski adıyla çırmıktı yeni adıyla Yeşilyurt İlçesinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar beraberinde Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Taşdemir, Yeşilyurt ESKKK Başkanı Kazım Canal, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ile birlikte İş yerlerini kaybeden Esnaflara ticaretin devam etmesi için kurulacak geçici işyerlerinin yer tespiti çalışmalarında bulundular.


BU SÜRECİ HEP BİLİKTE ATLATACAĞIZ

       Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar büyük yıkıma neden olan depremlerin yaralarının Devlet Millet elele sarılmaya devam ettiğini belirterek İşyerleri zarar gören esnafların da unutulmadığını ve Ticaretin devam etmesi için esnaf kuruluşlarıyla koordineli olarak kurulacak olan geçici işyerlerinin yer tespitinin yapıldığını belirtti.

       Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar” Çırmıktı'da iş yerlerini kaybeden esnafımız için kurulacak olan geçici işyerlerinin yer tespiti çalışmalarında bulunduk.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN