BBP MKYK üyesi Deniz Yeşilkaya: Provokatif Girişimlere Karşı Sağduyulu Olalım

Kayseri'de yaşanan çocuk istismarının ardından vatandaşların gösterdiği tepkilere karşılık Suriye'de Türk Bayrağı ve Türklere karşı çirkin bir saldırı başlatıldı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yaşanan olayların ardından ilgili bakanlıklar ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, provokasyon vurgusu yaparken konuyla ilgili başlatılan soruşturmalar da devam ediyor.

Yaşanan olaylar karşısında vatandaşların sağduyulu davranmaları gerektiğini belirten Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Adıyaman Gerger Drejanlı Deniz Yeşilkaya  “Suriyeli sığınmacılar üzerinden milletimizin birliğini ve ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik gerçekleşen olaylara ve sosyal medya üzerinden yapılan provokatif girişimlere karşı Aziz Milletimizin sağduyulu davranması gerekmektedir. Ayrımcılık yaparak, ötekileştirerek ve nefret dili kullanarak milletimizin arasına nifak tohumları ekmek isteyenlerin amacına ulaşmalarına müsaade edilmemelidir.” dedi.

Türk Bayrağına ve Milletine yapılan saldırılarla ilgili gerekenlerin yapılacağına değinen Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Adıyaman Gerger Drejanlı Deniz Yeşilkaya, “Türk Bayrağı biz Türk Milleti'nin zaafıdır, namusudur. Bayrağımıza yapılan bu saygısızlığı kabul etmemiz, tasnif etmemiz bu saygısızlığın peşini bırakmamız mümkün değildir. Türk Bayrağına yönelik çirkin saldırıda bulunanlar  hakkında Yüce Türk Yargısı ve İlgi Bakanlıklar gerekeni yapacaktır.” şeklinde konuştu.

Suriyeliler konusunda liderimiz Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Destici’nin söylemiş olduğu gibi"Devletler arasında ebedi dostluklar ya da ebedi düşmanlıklar olmuyor. Dönem dönem savaş halinde olduğunuz ülkelerle belli yıllar sonra daha farklı ikili ilişkiler içine girebiliyorsunuz. Birinci Dünya Savaşı'nı, İkinci Dünya Savaşı'nı yaşamış olan ülkeler var. O dönemlerde savaşan ülkeler bugün dost ilişkiler içindeler ya da bizim Yunanistan'la savaşlarımız oldu, Rusya'yla savaşlarımız oldu. Bugün ikili ilişkilerinizi normalleştirebiliyorsunuz dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN