Battalgazi'deki Kırkgöz Sahil Parkı Projesi Tüm Hızıyla Sürüyor

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in yenilikçi ve doğa dostu anlayışı ile ilçede hayata geçirdiği ve Karakaya Baraj Gölü'nün sahip olduğu eşsiz turizm değerini ortaya koyan 30 milyon maliyetli 'Kırkgöz Sahil Parkı Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Hayata geçirdiği vizyonel projelerle Battalgazi’yi turizm cennetine dönüştüren Belediye Başkanı Osman Güder, gazeteci Murat Çetin ile birlikte Hasırcılar bölgesindeki 75 bin metrekarelik alan üzerinde ve 30 milyon lira bütçe ile inşa edilen Kırkgöz Sahil Parkı Proje alanında incelemelerde bulunarak, birim müdüründen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Karakaya Baraj Gölü’nün sahip olduğu eşsiz turizm değerini ortaya koyan ve içerisinde; piknik alanı, çocuk oyun alanı, kuş gözlem kulesi, seyir anfi ve foto alanı, dinlenme ve gezi alanları, doğal seyir ve oturma alanı, su kenarı pergole, otopark, seyir terası ve özellikle yeşil alanlarının ön plana çıktığı bu dev projede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Battalgazi’nin geleceğine yönelik önemli hamlelerin yaptığına dikkat çeken gazeteci Murat Çetin, “Proje önemli bir proje ama bu projeyi hayata geçirmek daha da önemli. Projeyi hayata geçiren Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkürlerimi sunuyorum. Projenin hangi aşamada olduğunu yerinde gördüm. Tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜDER: “PROJEMİZ MALATYA’YA NEFES ALDIRACAK”

Malatya’yı ilk kez sahille buluşturacak olan projenin ilçenin kaderini değiştireceğine dikkat çeken Başkan Güder, “Battalgazi’deki turizm imkanlarının tanıtılması ve alternatif turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi açısından beyaz saray olarak tabir edilen yerde hayata geçirdiğimiz Kırkgöz Sahil Parkı projemizi medyada bulunan bir kardeşimizle birlikte inceliyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz proje ile vatandaşlarımızı denizle buluşturuyoruz. Proje ilçemiz adına çok büyük önem arz ediyor. Özellikle atıl halde bulunan bir alanı sahil şeridi haline getirip, projemizle yerli ve yabancı birçok turistin istifadesine sunacağız. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan ekiplerimiz, yoğun bir çaba ve gayret içerisindeler. İnşallah bu yılın sonunda vatandaşlarımız bu nimetlerden yararlanabilecek. Malatya Büyükşehir Belediyemizde burada bir çalışma içerisinde. Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle güzel ve tüm vatandaşlarımızın nefes alabileceği mekanı Malatyamız ile buluşturacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN