Battalgazi Belediyesi Sosyal Tesisler Kasım Ayı Geliri Filistin Halkına

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ülkesi saldırı altında olan Filistin halkına destek için elini taşın altına koydu. Başkan Güder, Battalgazi Belediyesi’ne bağlı sosyal tesislerde Kasım ayında elde edilecek gelirin Gazze halkına gönderileceğini açıkladı. 

         Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, insanlığın öldüğü, masumların katledildiği, dünyanın yalnız bıraktığı Filistin’de yaşananlara sessiz kalmadı. Filistin halkının ihtiyaçlarının bir nebze de olsa da giderilmesi için Battalgazi Belediyesi Sosyal Tesislerinin 1 aylık gelirini Filistin’e gönderme kararı aldıklarını açıkladı. 


        Türkiye’de bir ilke imza atarak yardım kampanyası başlatan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, yaptığı basın açıklamasında, “Herkes sussa, gözünü yumsa, herkes sırtını dönse bile biz Gazzeli Müslüman kardeşlerimize sırtımızı dönmeyeceğiz. Filistin halkı için haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz.”dedi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZ SALDIRILARIN DURMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNUYOR”

         Dünyanın bu saldırılara sessiz kaldığını söyleyen Başkan Güder, “Yaklaşık bir aydır zalim, terörist İsrail devleti Filistin’de, çocuk, kadın, yaşlı demeden bir katliam gerçekleştiriyor. Bu katliam İslam aleminde, insanlık aleminde bir keder oluşturuyor. Bu üzüntüyü, kederi Türkiye olarak ortadan kaldırma adına Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan girişimlerle sona erdirmek istiyoruz. Ancak batılı devletler ve başta Amerika olmak üzere bu katliamın devam etmesi için ellerinden gelen her türlü maddi manevi gayreti sarf ediyorlar.  

         Batının ve Amerika’nın göstermiş olduğu tavrı İslam aleminde görmüyoruz, göremiyoruz. Sadece Türkiye bu konuda sesini yükseltmektedir. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere Dış İşleri bakanımız İslam ülkeleriyle, Birleşmiş Milletler de bulunan Çin, Rusya gibi devletlerle temasta bulunarak İsrail’deki bu mezalimin sona ermesini amaçlamaktadır.” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN GÜDER: “BU KAMPANYAMIZIN DÜNYADA YAYGINLAŞMASINI UMUT EDİYORUZ”

         Battalgazi olarak Filistin halkının yanında olduklarının altını çizen Başkan Güder, “ Biz Malatya’da Battalgazi’de, safımızı belli ederek Filistin’in yanında olduğumuzu göstermek adına önümüzdeki Kasım ayında sosyal tesislerimizdeki gelirin Filistinlilere gönderilmesi için kampanya başlattık. Sosyal tesislerimizde elde edilecek olan gelir Filistin halkına ulaştırılacak. 

         Umuyorum ki, bu yapmış olduğumuz kampanya başta Malatya olmak üzere tüm dünyaya yaygınlaşır. Battalgazi Belediyesi olarak üzerimize düşeni bu hareketle yapmış olacağız. Temennimiz savaşın bir an önce sona ermesidir.” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN