Başkan Zelyurt'tan TİNGADER Ziyaret

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve beraberinde Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Hasan Kaplan, Mustafa Birişik, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği TİNGADER Malatya Şubesine ziyaret gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve beraberinde Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Hasan Kaplan, Mustafa Birişik, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği TİNGADER Malatya Şubesine ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Zelyurt ve beraberindeki Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri'ni TİNGADER Doğu Anadolu Bölge Başkanı Kazım Erayabakan, TİNGADER Pütürge Temsilcisi Abdulvahap Sekman, TİNGADER Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Ziyaret sırasında,  Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği, İnternet Gazeteciliği ve günümüz İnternet yayınları hakkında, durum değerlendirmeleri, bilgilendirme ve konu ile ilgili konuşmalar gerçekleştirildi.

Ziyaret sırasında TİNGADER Doğu Anadolu Bölge Başkanı Kazım Erayabakan, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt'a ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, günümüz medya ve yayınlarının artık daha çok dijital yayın, paylaşım ve iletişime önem verdiklerini çünkü artık insanların gündemi daha çok İnternet aracılığı ile takip ettiğini ve bu anlamda Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği TİNGADER'in önemini anlattı.

“Medya Kuruluşlarını Önemsiyoruz”

Başkan Zelyurt, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada "Bizler; Doğanşehir Belediye'si olarak en başta, İnternet Gazeteciliği olmak üzere basını, basın mensuplarını ve tüm medya kuruluşlarını önemsiyoruz çünkü medya ve basın herkes için olduğu gibi bizler için de bir iletişim alanıdır. Yaptığımız çalışmaları ve hizmetleri insanlara ulaştırma noktasında medya devreye giriyor. Medya üzerinden insanlara daha çok ve daha hızlı ulaşıyoruz.“İfadelerini kullandı.

Günümüz medya ve Gazeteciliği ağırlıklı İnternet üzerinden olduğu ve insanlar artık haberleri çoğunlukla İnternet üzerinden takip ettiği için, bu durum İnternet Gazeteciliğini daha da önemli hale getiriyor. Bizler Doğanşehir Belediye olarak, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği TİNGADER'i destekliyoruz ve her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz" diyerek İnternet Gazeteciliği'nin önemini dile getirdi.

Başkan Zelyurt, Daha Sonra Gündeme Dair Soruları Cevapladı

Başkan Zelyurt, Rahmetli Vahap başkanımız genelde birçok konuda kendi imkânlarını kullanırdı. Örneğin Belediyeye ait makam aracını kullanmazdı. Kamusal birçok gideri de kendi imkânlarıyla karşılayan bir kişiydi. Dolayısıyla hem ekonomik olarak hem de siyasi olarak güçlü bir kişiydi. Bu yüzden devlet tarafından yapılması gereken belediye hizmetlerini de çok alamazdı. Çünkü bunları kendi imkânlarıyla karşılardı. Örneğin ilçemize 100 yataklı devlet hastanenin kazandırılması Merhum Vahap Küçük’ün katkılarıyla olmuştur. Bunun yanı sıra Anadolu İmam Hatip Lisesi dahil olmak üzere birçok okul, spor tesisler, kapalı spor salonu gibi büyük tesirlerin yapılmasında büyük emeği geçmiştir.  Araç alımı ve benzeri hizmetleri de kendisi karşılardı. Merhum Vahap başkandan eksik kalan kısımları da biz tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Doğanşehir Millet Bahçesinin büyük bir kısmının tamamlandığını aktaran Başkan Zelyurt,”Belediyelerin de bazı yatırımlara ihtiyacı var. Bu konuda da kalan eksikleri bizler tamamlamaya çalışıyoruz. Bunları tamamlamaya çalışırken Malatya Milletvekillerimizden de büyük destek alıyoruz. Ankara’dan ne talep ediyorsak Bakanlarla bizzat randevu alarak bizimle birlikte geliyorlar. Vahap Küçük Başkanımız tarafından gündeme getirilen Millet bahçesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan alacağımız 1 Milyon civarında paramız var. Bu konuda Murat Kurum Bakanımla görüştüm. Bu parayı harcadık. Sonra 1 Milyon 750 Bin TL daha aldık. Bu şekilde millet bahçemizin önemli bir kısmını tamamladık.” diye konuştu.

İlçeye Gençlik Merkezi kazandıracaklarını belirten Başkan Zelyurt,”Vahap Başkanımız döneminde projelendirilen Gençlik Merkezi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İptal edilen ihalemiz yeniden yapıldı. Yarı olimpik bir havuz, Kapalı spor salonu ve içinde tenis kortunun da yer aldığı gençlik merkezini de yaparak kısa sürede halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Rahmetli Vahap başkanımızın gençlik merkezi planını şehir merkezinde hayata geçireceğiz. İlçe merkezinde ve Polat, Erkenek Sürgü, Kurucaova gibi büyük mahallelerimizde park çalışmalarımız devam ediyor. Küçüklü Mahallesinde köprü çalışmaları devam ederken vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.” Sözlerini kullandı.

Sportif faaliyetlere desek verdiklerini anımsatan Başkan Zelyurt,”Belediyemiz bünyesindeki bir yeri Sportif faaliyetler için tahsis ettik. İlçe merkezimizde spor çalışmalarını yürüten Doğanşehir Belediye spor takımına ve İlçemizdeki diğer 3 spor kulübüne de belediye olarak desteklerimizi sürdürüyoruz. Araç desteklerinden, malzeme desteğine yönelik ayni yardımlarla genciğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Doğanşehir halkımızın isteği üzerine çoğunluğu mahalli sanatçılardan oluşan 17 sanatçının katıldığı bir birlik ve beraberlik şöleni düzenledik.” diye konuştu.

Belediyeye ait diğer hizmet yatırımlarını sıralayan Başkan Zelyurt, sözlerini şöyle sürdürdü, ”Şunu da belirmek isterim ki, ne yaparsanız yapın milletin baktığı bir şey var. Millet kapısının önüne bakıyor. Bu nedenle de mahallelerimizde ciddi anlamda kilitli taş çalışması yapıyoruz. Bu çalışmamız çok geniş bir alanda devam ediyor.  İlk yağış düşene kadar ilçemizin 9 mahallesinde kilitli taş çalışması devam ediyor. Şu anda 100 bin metrekare civarında kilitli taş çalışması yaptık. Yollar ile kapılar arasındaki çamur bağlantılarını kopardık.  Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle de önümüzdeki süreçte de tüm mahallelerimizin bu sorununu çözmeyi planlıyoruz.  Büyükşehir Belediyemizle çok uyumlu bir çalışmamız var. Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan Başkanımız aracılığıyla MASKİ başta olmak üzere Belediyenin tüm kurumlarıyla çok önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

Bu çalışmalarda altyapı malzemelerini belediye olarak biz taşıyoruz. Kamyon,  işçi ve malzeme desteği veriyoruz. Birlikte güzel bir çalışma yaparak vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Verilen desteklerle, Yolkoru, Çavuşlu, Fındık, Karanlıkdere, Karadere, Güzelköy, Gövdeli gibi mahallelerimizin bazı yollarını yaptık. Altıntop ve Berge, Örencik Mahallelerimizde yol çalışmalarına devam ederken, Polat, Dervent Dağı’nda bulunan turistik değerli Sulu Mağara bölgesinde de çok ciddi yol çalışmalarını yaptık. MASKİ tarafından ilçemizdeki atık suların arıtılmasına yönelik tesis çalışmaları devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının ardından yolların yeniden ıslahı için de gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz.

Büyükşehir Belediyesi ile dayanışma ve birlik berberlik içerisinde hem çalışmalarımıza hem da vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz. Yol, İçme suyu, Park çalışmalarımızla, Spor tesirlerimizle, kilitli taş çalışmalarımızda ilçemizdeki tüm mahallelerimize ve halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz.  Kilitli taş çalışmalarında 35 Mahallenin tamamında çalışma yapıyoruz. Bunlar içinde 4 tane belde var. Çok büyük mahallelerle birlikte 39 Mahallelerimizde bu çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

Daha sonra TİNGADER Doğu Anadolu Bölge Başkanı Kazım Erayabakan tarafından Başkan Durali Zelyurt'a hediye taktimi yapıldı. Derneğimizin üyelerinden Araştırmacı Yazar Eşref Bolukçu yazmış olduğu Kitaplarından Başkan Zelyur’ta taktim etti.

Doğanşehir meşhur kuru Fasulye ve elmasını taktim eden Başkan Zelyurt, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği TİNGADER ziyaretinden ve gerçekleşen ikili ilişkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN