Başkan Yıldız, Millet İttifakı İl Başkanlarından Açıklama

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

CHP İl Başkanı Barış Yıldız tarafından okunan ortak metinde şu ifadelere yer verildi:

“28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimi yarın yapılacak olup ülkenin tarihini ve kaderini değiştirecek kadar önem arz etmektedir. Bu seçimlerde bizler adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanacağına dair inancımız tam motivasyonumuz yüksektir.
Seçimlere 1 gün kala biz Millet İttifakı partileri CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Parti, Deva Partisi, Saadet Partisi ve bu seçimde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olacak Zafer Partisi olarak sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, gönüllü müşahitlerimiz ve seçmenimiz ile hazırız. 
Demokrasimize sahip çıkmak, sandıklara sahip çıkmak adına görev başında olacağız.
Bizler Türkiye demokrasisine sahip çıkmak adına görev başında kararlılık ile bulunacağımız gibi demokrasimizin uygulanması için yarın görev yapacak tüm kamu görevlilerine de öncelikle kolaylıklar diliyoruz.
Ortak Hukuk Komisyonumuz, sandık görevlilerimiz, müşahitlerimiz, okul sorumlularımız ve gözlemcilerimiz ile birlikte her okulda var olacağız. Yarın yapılacak her görev ihmali seçim güvenliğine ve hukuka aykırı her davranış sandık görevlilerimiz ve hukukçu arkadaşlarımız tarafından tutanakla belirlenip seçim sonuçları ne olursa olsun yapılacak bu ihmallerin takipçisi olacağız.
Olmamasını umduğumuz bu davranışlarda bulunacak muhtarlar, kamu görevlileri, güvenlik güçleri, sandık başkanları ve üyeleri bizler biliyoruz ki seçim hukukuna aykırı her davranış her hareket demokrasimize zarar verecektir. Suç unsuru oluşturacak davranışlardan kaçınılması temennimizdir.  Bu suç unsuru ile görevlerine ihanet etmiş olacaklardır. 
Biz seçim güvenliğiyle ilgili gerekli tedbirleri aldık. Siz sandığa gelin, oyunuzu kullanın ve gerisini CHP’ye ve Millet İttifakı’na bırakın.”
Açıklamamıza son verirken;
Vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Bizler seçimler için gerekli tedbirleri aldık görev başındayız.
Sizlerde vatandaşlık göreviniz için yarın sandık başına gidin oy kullanın.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN