Başkan Yağlıcı'dan TFF Malatya İl Hakem Kuruluna Ziyaret

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı Türkiye Futbol Federasyonu Malatya İl Hakem Kurulu Başkanı Mutlu Dalbudak ve yönetimini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

        Dün Türkiye Gündemini sarsan ve herkesten tepki çeken Ankaragücü ile Çaykur Rizespor’un 1-1 berabere kaldığı maç sonunda MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e saldırarak darp etmesinden dolayı İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı” Hakemlerimizin Yanındayız, Şiddeti Kınıyoruz” mesajı verdi.


ŞİDDET ASLA KABUL EDİLEMEZ

            Sporda yaşanan bu tür şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu belirten İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı” dün yaşanan talihsiz olayda Ankaragücü ile Çaykur Rizespor’un 1-1 berabere kaldığı maç sonunda MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e saldırarak darp etmesinin kabul edilir bir yanı yok.

           Şiddetin yeri sahalar değildir. Sahalar Savaş alanı da değildir. Her önüne gelen sahaya inerek karşılaşmayı yöneten Türk Hakemlerimize bu saygısızca hareketleri ve şiddeti yapamaz. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu Malatya İl Hakem Kurulu Başkanı Mutlu Dalbudak ve yönetimini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunduk.
 
        Kendini ispat etmiş deneyimli Milli Hakemlerimizden Halil Umut Meler’e yapılan saldırının haklı yanı olmamakla birlikte kabul edilemez bir olay olarak Türk Spor tarihine kara bir leke olarak ta geçmiştir. Bu tüür hadiselerin son bulması ümidiyle Başta Mutlu Dalbudak Başkanıma, Yönetim Kuruluna ve saldırıya uğrayan Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.”

HAKEMLİK GÖNÜL İŞİ

        Türkiye Futbol Federasyonu Malatya İl Hakem Kurulu Başkanı Mutlu Dalbudak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Hakemlik gönül işidir, Saldırılar tarihe kara bir leke olarak geçmiştir” dedi. 

        Başkan Dalbudak” İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı Sayın A. Erhan Yağlıcı’ya ve Yönetim Kurulu üyesi Erhan Demir’e nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

        Hakemlik gönül işi. Hakem öyle kolay, kolay yetişmiyor. Severek yapılan çıkar amacı gütmeyen yağmur kar, çamur denmeden yaz, kış en ücra köşelere kadar gidilen ve maçların yapılmasını sağlayan bir olaydır hakemlik. Bugün Hakkari’ye, Şırnak’a kalkın gidip gezelim deseniz çoğu insan gitmez ama maç var müsabakada görevlisiniz dense seve, seve gidilir. 

        İşte Hakemlikte böyle sevilerek yapılan gönülden olan bir iştir. Dün Türkiye talihsiz bir şiddet olayına şahit oldu. Ankaragücü ile Çaykur Rizespor’un 1-1 berabere kaldığı maç sonunda MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Sayın Halil Umut Meler’e saldırarak darp etmesinin kabul edilir bir yanı yok.

          Hele de Spor’da şiddetin anlaşılır bir durumu da olamaz. Şiddet bir çözüm noktası da değildir. Büyük fedakarlıklarla maç müsabakasını yöneten Sayın Halil Umut Meler’e geçmiş olsun diyerek acil şifalar dilerken saldırıyı da kınıyoruz.. 
 
        Şiddet olayını gerçekleştirenlerin Türk adaleti önünde hak ettikleri cezayı almaları en büyük arzumuz. “

           İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı’nın ziyaretinde Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Malatya İl Hakem Kurulu Başkanı Mutlu Dalbudak, beraberinde M. Burak Er, Mehmet Ali Toprak, Ömer Taş, Mustafa Yayan hazır bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN