Başkan Şengönül: Şehitlik Makamına Erişmek Şereflerin En Büyüğüdür

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül Şehitler Haftası nedeni ile yayımladığı mesajında;

" Kutsal Dinimizde Peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan Şehitlik; Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir. Bu makama erişmek de şereflerin en büyüğüdür.

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’mızda “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda/ Şüheda fışkıracak toprağı sıksan Şüheda!” mısralarında dile getirdiği gibi; bu toprakları bize vatan kılan, her karışını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman gurur kaynağımız olmuştur. Asırlardır süren mücadelemizde yurdumuzu canı pahasına koruyan, mukaddes topraklarımız ve al bayrağımız uğruna canını seve seve feda eden, Vatan ve Millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan Şehitlerimize ve Gazilerimize olan minnet borcumuz hiçbir zaman ödenmez.

Şehitler haftası münasebeti ile Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kutlu davamız için canlarını gözlerini kırpmadan veren, baş eğmeyip baş veren Ülkücü şehit ağabeylerimiz ve

canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum " ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN