Başkan Şarlak, Deprem Bölgesinde Destek Ve Teşvikler Artırılmalı

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden Malatya, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş'ta iş gücü kaybı yaşanmaması için destek ve teşvikler verilmesi gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Başkan Şarlak özellikle Malatya’da şehrin ticaret üssü olan merkezin yıkılması ve birçok binanın ağır hasarlı olması nedeniyle hem işletme sahiplerinin hem de işçilerin büyük sıkıntı yaşadığını dile getirdi.

Deprem sonrası hükümetin özellikle Kısa Çalışma ödeneğini hizmete sokmasının son derece olumlu olduğunu belirten Başkan Şarlak “Deprem sonrası özellikle birçok işletme iş yerini açamadı ve buradaki personel maddi kayıp yaşamakta devletimizin 11 ildeki asrın felaketine yönelik destekleri yaraların en kısa sürede sarılmasına çözüm olacaktır” dedi.

Deprem bölgelerinde büyük bir ekonomik kaybın söz konusu olduğunu söyleyen Başkan Şarlak, “Bölgedeki depremin Vergiden bankacılığa, büyümeden gayri milli hasılaya kadar ekonomik noktada birçok etkileri olacak. Özel teşvikler verilerek 11 ilimiz canlandırılmalı, yeniden inşası ile birlikte ekonomik olarak ayaklandırılmalıdırlar. Devlet ve millet el ele vererek bu zor günleri de aşacak ve bu şehirlerimizi hep birlikte yaşatacağız.” dedi.

Başkan Şarlak son olarak Dünya Kayısı Başkenti olan Malatya’da yaraların daha çabuk sarılabilmesi adına başta THY olmak üzere birçok kurumun eldeki kayısıyı alması gerektiğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN