Başkan Samanlı'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda;

"Cumhuriyet; var olduğu günden bugüne mandaya, himayeye ve esarete boyun eğmeyen milletimizin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nda dünyada görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmış olmanın nişanesidir." diyen Başkan Samanlı'nın mesajının devamı şöyle;

CUMHURİYET BİZİM DAHİLİ DAYANAĞIMIZ, HARİCİ SAVUNMAMIZDIR

"Türk töresi özgürlük üzerine inşa edilmiştir. Özgürlük ve tam bağımsızlık her daim bizlerin karakteri ve yegane dayanağı olmuştur. Bundan hareketle hayatımızı cumhuriyet rejiminin getirilerine endeksleyerek yaşamamız en halis neticedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadelenin sonucunda kavuştuğumuz cumhuriyet bizim için özgürlüktür, hürriyettir. Cumhuriyet; demokrasidir, yaşam biçimidir. Milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır.

Cumhuriyet; var olduğu günden bugüne mandaya, himayeye ve esarete boyun eğmeyen milletimizin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nda dünyada görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmış olmanın nişanesidir.

Tam bağımsızlık en büyük dahili dayanağımız ve harici savunmamızdır. İşte bu yüzden dahili ve harici mukaddes gücümüzün; yani Cumhuriyetimizin 99. Yılı bizlere kutlu olsun, bu uğurda canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizin mekanı cennet-i ala olsun. Al bayrağımızın gölgesinde bir ömür cumhuriyeti yaşamak ve yaşatmak temennisiyle."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN