Başkan Onur Demez'den Açıklama

06.02.2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremler ile Ülkemizdeki En Büyük Faciayı Yaşadık ve Kayıplarımız ile Yaşamaya Devam Ediyoruz.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

06.02.2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremler ile Ülkemizdeki En Büyük Faciayı Yaşadık ve Kayıplarımız ile Yaşamaya Devam Ediyoruz.

Depremin İlk Gününden İtibaren Malatya Barosu Olarak Milletimize ve Vatandaşlarımıza Destek Vermek İçin Elimizden Ne Geliyorsa Yapmaya Çalıştık. Bundan Sonraki Süreçte De Milletimize ve Vatandaşlarımıza Her Türlü Desteği Vermeye Kararlılıkla Devam Edeceğiz.

Üzülerek Dile Getirmekteyiz Ki Deprem Nedeniyle Malatya Barosuna Kayıtlı Üç Meslektaşımızı, Diğer Baro Mensubu Pek Çok Meslektaşımızı ve Vatandaşlarımızı Kaybettik. Ayrıca Pek Çok Meslektaş ve Vatandaşımız Bu Faciada Yaralanmıştır ve Tedavi Süreçleri Devam Etmektedir.

Ülkemizde Meydana Gelen Bu Facia Sebebi ile Meslektaş ve Vatandaşlarımızı Kaybetmenin Derin ve Tarifsiz Acısını Yaşamaktayız. Depremde Hayatını Kaybeden Tüm Vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet ve Yaralılara Acil Şifalar Diliyoruz.

Kaybettiğimiz Canlarımızın İsimleri ve Anısı Sonsuza Kadar Zihinlerimizde Yaşayacaktır.

Bu Acıyı Sizlerle Paylaştığımızı Yineleyerek, Hukuki Sürecin Devam Ettirilmesi, Deprem Kaynaklı Yıkım ve Hasarlara İlişkin Delillerin Toplanması ve Vatandaşlarımızın Hukuki Haklarının Korunabilmesi İçin Malatya Barosu Olarak Yanınızda Olduğumuzu Belirtmek İsteriz. 

Yaşanan Deprem Faciası Kaynaklı Hukuki Süreçler Devam Etmekte Olup, Hukuki Sürece İlişkin Vatandaşlarımızın Malatya Barosuna Kayıtlı Avukatlarımız Aracılığı ile Sorunların Çözümü Noktasında Görüşebileceklerini, Bu Konuda Gerekli Hukuki Adımları Atabileceklerini, Hukuki Sürecin Açılan Bir Kısım Mahkemeler ile Devam Ettirildiğini Bildiririz.

Bu Sebeple Deprem Bölgesinde Vatandaşlarımızla İletişime Geçerek Doğrudan veya Aracı-Takipçiler Vasıtasıyla Vekaletname Talep Edenlere Lütfen İtibar Etmeyiniz.

Deprem Sonrasında Özellikle Sosyal Medyada Oldukça Bilgi Kirliliği Yaşanmakta Olup Maalesef Bu Felaketi Fırsata Çevirmeye Çalışan Şahıslarla Karşılaşmaktayız.

Felaketi Fırsata Çevirmeye ve Vatandaşlarımızın Tarifsiz Acılarından Yararlanmaya Çalışmak En Hafif Tabiri ile Ahlak Yoksunluğudur!

Deprem Felaketi Nedeniyle Ailelerini, Sevdiklerini Kaybeden Vatandaşlarımızdan İsteğimiz, Tanıdıkları, Bildikleri Avukatlara Başvurmaları ve Tarifsiz Acılarının Etkisiyle, Bu Şahıslara İtibar Etmemeleridir.

Tüm Bu Açıklamalar Işığında;

Deprem Faciasını Yaşayan Tüm Vatandaşlarımıza Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunuyor, Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet, Yaralılara Acil Şifalar Diliyor, Malatya Barosu Olarak Yanınızda Olduğumuzu ve Olmaya Devam Edeceğimizi Kamuoyuna Biliyoruz.

                                                                                                                              Av. Onur Demez

                                                                                                                     Malatya Barosu Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN