Başkan Maskar, Depremzedelerle Bir Araya Geldi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Akçadağ İlçesinin önemli, yerleşim yerlerinden 100 haneli Keklikpınar Mahallesi sakinleri 6 Şubat depreminden sonra yetkililerin duyarsız kalmalarına tepki gösteriyorlar.

        6 Şubat’ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde Akçadağ ilçesinin önemli yerleşim yerlerinden 100 haneli yaklaşık 600 kişinin yaşadığı Keklikpınar Mahallesi de büyük hasar görmüş, Mahallede depremden dolayı 4 ev hariç diğer evler ise büyük hasar alarak oturulamaz vaziyette.


         100 haneden 4 evin sağlam kaldığı Keklikpınar Mahallesinde mahalle sakinleri enkazların halen kalkmadığını ve bir tek konteynırın dahi mahalleye gelmediğini belirterek yerel ve genel yetkililere tepki gösteriyorlar.

 ENKAZLARIMIZ KALKSIN, KONTEYNIR VERİLSİN İSTİYORUZ

         Depremin üzerinden çok zaman geçmesine rağmen halen enkazların bir türlü kalkmadığını belirten Mahalle sakinleri konteynır taleplerini de yeniliyorlar. Mahalli idarecilerin, yerel yöneticilerin ve sorumlu yetkililerin yeterince kendileriyle ilgilenmemesine tepkililer.

         Akçadağ ilçesinde hemşerileriyle buluşmaya ve Aile ziyaretlerine büyük önem veren Akçadağ Dayanışma Derneği Genel merkez yöneticileri hafta sonu Keklikpınar Mahallesindeki mahalle sakinleriyle bir araya gelerek istişare ettiler.

        AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar beraberinde başkan vekili Ramazan Bozkurt ve iş adamı Abdullah Dalkılıç ile birlikte hemşerilerinin sorunlarını yerinde görmek ve birinci ağızdan talep ve istekleri dinlemek üzere Keklikpınar Mahallesine ziyaret gerçekleştirdiler. 

MASKAR" HEMŞERİLERİMİZİN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR"

         Keklikpınar mahalle sakinleri enkazların kalkmamasından yakınırken Konteynır gelmediğini AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar’a ilettiler. Genel Başkan Murat Maskar ise sorun ve sıkıntıları gerekli mercilere iletecekleri sözünü vererek” Akçadagder olarak Keklikpınar mahallesindeyiz.

          Bizleri misafir eden İbrahim Hasar kardeşime ve kıymetli aile bireylerine teşekkür ederiz. Mahallede 100 hane var ve sadece 4 ev sağlam kalmış. Yıkılan evlerin enkazlarının halen kalkmaması Mahalledeki hemşerilerimizi sıkıntıya sokmuş vaziyette.

           Konteynır talepleri olmuş ama bir netice alamamışlar. Mahallede u an en önemli sorun enkazların kalkmayışı ve Konteynır ihtiyacı. 6 Şubat’ta 11 il gibi Malatya’da büyük zarar görürken özellikle Akçadağ ilçemizde büyük yıkımla karşı karşıya kaldı. Devletimiz ilk günden itibaren sahada vatandaşının yaralarını sarmaya devam ediyor. Bizlerde sorunları gerekli mercilere ileteceğiz. Kısa sürede sorunun çözüleceğini umuyoruz. 

          Keklikpınar Mahallemizde önemli nüfus yoğunluğu ve çok hane var. En azından enkazlar kalkarsa yerine hemşerilerimize verilecek konteynırlarını koyabilecekler. Özellikle yerel yöneticilerin bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını sorunun çözümünü kısa sürede yapmalarını hemşerilerimiz adına bekliyoruz. Hemşerilerimizin ve ilçemizin sorunlarını çözmek için AKÇADAĞDER olarak burada sizlerleyiz. Konuyu hassas,iyetle takip edeceğiz. “

         Keklikpınar mahalle sakinleri Akçadağder Gnel Başkanı Murat Maskar'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Genel merkezin çalışmalarını takdir ettiklerini belirttiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN