Başkan Gürkan'dan Büyükşehir İştiraklerinde Çalışan Personelede E Zam

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan MELİD Ulaşım ve Hizmet Grupları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine bağlı 696 sayılı kanun hükmünde kararname kapsamında çalışan personellerin maaşlarına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından yapılan %45 oranında zammın ardından Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ESENLİK, BELSOS, MESTON, MEGSAŞ, KÜLTÜR A.Ş. ve MOTAŞ personellerine de aynı oranda zam yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, %45’lik zammın hayırlı olması temennisinde bulunarak, “24 Temmuz 2023 tarihinde Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan MELİD Ulaşım ve Hizmet Grupları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine bağlı çalışan personellerin maaşlarına yapmış olduğumuz %45’lik zam uygulamasını Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ESENLİK, BELSOS, MESTON, MEGSAŞ, KÜLTÜR A.Ş. ve MOTAŞ’ta çalışan personellerimize uyguladığımızı bildirmek istiyorum. 

Özellikle 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem sürecinden bu yana fedakârca çalışan, Malatya’mız için gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarımız her türlü takdiri hak ediyor. Bilindiği gibi sendika ile yapılan sözleşme kapsamında ikinci 6 ay için enflasyon farkı oranında bir zam daha öncesinde belirlenmişti ancak bizler bunun çok üzerinde bir zam ile rakamı %45 olarak belirledik. Yaptığımız zammın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN