Başkan Gürkan, Battalgazi İlçesi Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Biz Bu Şehre, Bu Ülkeye Güzel Eserler Bırakmakla Mükellefiz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçesi Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçesi Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi.

Gerçekleştirilen programda konuşan Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Uçbağlar Mahalle Muhtarı Abdulvahap Ortaç, “Başkanımız çok naif bir insan, ufku çok geniş. Muhtarlarımız mahallelerinde bölgelerinde bunu biliyorlar. Başkanımızla birlikte yeni yapılan kütüphanemizi gezdik. Malatya için şaheser bir yer. Çocuklarımızın yetişebileceği harika bir mekân. Başkanımız güzel işler yapıyor. Malatya’da çok güzel parklar, çok güzel otobüs durakları yapıyor. Belki ufak tefek eksikliklerimiz vardır, oluyordur ama şehrimize dışardan gelenlerin söylediği şey Malatya çok farklı bir yer. Sayın Cumhurbaşkanımız boşuna demedi büyükşehir belediye başkanları Malatya’ya gitsin görsün diye. Başkanımızın bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ve şehrimizin ufkunu açtığından dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Bizler yolcuyuz, buralar bir han. Önemli olan yolculuk esnasında güzel sedalar bırakmaktır. Ne mutlu kişiye ki güzel sedalar bıraksın, güzel eserler bıraksın. Biz bu şehre, bu ülkeye eser bırakmakla mükellefiz. Muhtarlarımıza teşekkür etmeyi kendime bir borç biliyorum. Özellikle muhtarlarımızın kadirşinaslıkları, alicenaplıkları, vefa örneğinin en güzel göstergesini muhtarlarımızda görüyorum. Biz yola çıktığımızda gökyüzü bizim şemsiyemizdir dedik. Herkese eşit şekilde hizmet etmek için bizler göreve geldik. Dolayısıyla biz şehr-ül emin olarak şehrimizin hem bugününe, hem dününe, hem de yarınına sahip çıkmakla mükellefiz. Biz, güneş gibi olacağız dedik. Güneşin ışığından ve ısısından nasıl ki gözünü kapatmayan, perdesini kapatmayan herkes nasibini alırsa, bizim hizmet anlayışımızda aynen o şekilde olacak dedik. Türkiye genelinde kırsala yapılan yatırımda açık ara Cumhuriyet tarihiyle en yüksek yatırım yapan belediye hüviyetine kavuştuk. 9 büyükşehir belediyesinin toplamından fazla asfalt döktük. Malatya’da sorun olarak görülen her şeye neşter vurduk. Hizmetlerimiz yapılıyor ve yapılmaya da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Uçbağlar Mahalle Muhtarı Abduvahap Ortaç, Battalgazi İlçesi Muhtarları adına Başkan Gürkan’a yaptığı çalışmalardan dolayı plaket takdim etti. Daha sonra programa katılan mahalle muhtarları Başkan Gürkan’a mahalleleriyle ilgili istek ve taleplerini iletti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN