Başkan Güder Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Düzenlenen Kermese Katıldı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Filistin'e destek için düzenlenen kermese katıldı.

      

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Dünya Engelliler Günü nedeniyle özel gereksinimli vatandaşların ve ailelerinin Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Filistin’e destek için düzenlediği kermese katıldı.Engelli bireylerin yanı sıra ailelerin hazırlamış olduğu ürünlerin satışının yapıldığı stantların başında bulunan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Güder, anlamlı bir organizasyona imza attıkları için kendilerine teşekkür etti.

 

BAŞKAN GÜDER: “ANLAMLI BİR KERMES OLDU”

 

      Toplumun her kesiminin Filistin konusunda duyarlı olmasının önemli olduğunu ifade eden  Başkan Güder, “Filistin hepimizin kanayan yarası. Türkiye’mizin, Malatya’mızın, özellikle deprem bölgesinin sorunları var. Ancak Filistin’de İsrail’in yaptığı katliamları da göz ardı edemiyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Dış İşleri Bakanımız Filistinlilerin, Gazzelilerin hep yanında oldular, olmaya da devam edecekler. 

 

      Biz Battalgazi Belediyesi olarak yaklaşık 1 buçuk ay öncesinde İsrail mallarının boykotu ve arkasından İsrail’e destek veren firmaların üretmiş olduğu ürünlerin boykotunu, sosyal tesislerimizin bir aylık gelirini Filistinli kardeşlerimize gönderdik, gönderiyoruz. Bugün de özel gereksinimlivatandaşlarımızın, kardeşlerimizin ailelerinin de kendi deprem sonrasında yaşadıkları sıkıntılarını unutarak Filistin’e katkı sunmak amacıyla yapmış oldukları bu kermes ayrı bir anlam ve önem arz ediyor. Biz de özel gereksinimli kardeşlerimizle, aileleriyle beraber burada Filistin’in yanında olduğumuzu, İsrail’i telin ettiğimizi fiili eylemlerimizle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 

 

BAŞKAN GÜDER: “İLAHİ ADALET TECELLİ EDECEK”

 

       Zalimlerin bu dünyadaki saltanatlarının sonsuza kadar sürmeyeceğini ifade eden Başkan Güder, “Her gecenin bir sabahı vardır. İşlemiş oldukları bu katliamların hesapları kendilerinden sorulacaktır. İlahi adaletin er veya geç tecelli edeceğine inanıyoruz. Bu hassasiyeti gösteren arkadaşlarımıza, Kültür Müdürlüğümüze, özel gereksinimlikardeşlerimize ve onların ailelerine şükranlarımı ifade ediyorum. Ve Filistinlilere diyoruz ki; yalnız değilsiniz. Türkiye’nin duruşu tüm ümmete güç veriyor. Nerde mazlum halklar varsa her zaman onların yanında olacağız.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN