Başkan Güder' Derme Deresi Rekreasyon' alanı Malatya'nın Prestijli Projesi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         Battalgazi Belediyesi Derme Deresi Rekreasyon Alanı projesinde 1. Etap çalışmalarında sona gelindi.
 
        Battalgazi ilçesini yarınlara hazırlanmasında büyük emekleri olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in devasa projelerinden birisi olan” Derme Deresi Rekreasyon Alanı” projesinde 1. Etap çalışmalarında sona gelindi.
 
       Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval ile bittiğinde Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli ve prestijli alanlarından birisi olacak olan  “Derme Deresi Rekreasyon” alanı projesinin 1. Etabı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgiler aldı. 

         Derme Deresi Rekreasyon Alanı Projesi Battalgazi Belediyesi ve Devlet Su İşleri’nin etaplar halinde yapımını sürdürdüğü ve 1.etap ıslah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Battalgazi’yi daha güzel yarınlara hazırlamak üzere tasarlanmış projelerden olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder” Bölgemizin en önemli ve prestijli alanlarından biri olacak “Derme Deresi Rekreasyon” alanı projemizin 1. etabında sona doğru geldik. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgiler aldık.

        Battalgazi Belediyemizin fark yaratan projeleri içerisinde yer alan ve 58.000 m2 alana sahip, içerisinde; sosyal tesisler, yürüyüş ve bisiklet yolları, çardaklar, ışık  tüneli, çocuk oyun alanları, spor alanları, kaykay pisti, seyir terası, kitap Cafe, amfi tiyatro, mescit, şelale, gölet, kanal üstü yaya köprüsü ve araç köprüsünün de yer alması planlanarak yapılıyor.

       Battalgazi ilçemizi daha güzel yarınlara hazırlamak en büyük gayemiz. Malatya’daki tüm vatandaşlarımızın özellikle tercih edecekleri, aileleri ile güzel zaman geçirebilecekleri ve çocukların enerjilerini harcayabileceği 1. Etap çalışmalarında sona gelindi. Derme Deresi Rekreasyon Alanı Projesini ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN