Başkan Güder' Depremin İzlerini Hep Beraber Sileceğiz'

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

          Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte Tandoğan Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

        Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte Tandoğan Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Vatandaşlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunan Başkan Güder, deprem felaketinin izlerini beraber sileceklerini ifade ederek, “Depremzedeleri konutlarına kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. 


BAŞKAN GÜDER: “ÇARŞIMIZI İNŞA ETMEK BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

        Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sami Er’in tecrübesiyle Malatya’ya ciddi fayda sağlayacağını ifade eden Başkan Güder, “TOKİ’de kentsel dönüşümleri, yerinde dönüşümleri devletin arazileri üzerinde konutlar yapıp imkanı olmayan vatandaşlara sosyal konut çalışmalarını yürüttü. Bildiğiniz gibi Gelincik Tepesi’nde sosyal konut inşa ettik. Önümüzdeki günlerde 553 konut vatandaşlarımıza teslim edilecek. Konutların sahipleri belli; 553 vatandaşımızı evlerine ulaştırmış olacağız.

        Battalgazi’de felaket boyutunu ifade etmek için söylüyorum; 63 bin tane konut, yani 63 bin tane evde yaşanamıyor. 30 bin tane hak sahibimiz var. Depremin ilk anından itibaren çarşımızı inşa etmek birinci önceliğimiz. Sonrasında ise insanları konutlara kavuşturmak. Geçenlerde Bakan Yardımcı’mız buraya geldi. Tandoğan Mahallesi’nin de içerisinde olduğu  21 mahallede  kentsel dönüşüm olacak. Buradaki alanda, 20 dönümde dönüşüm olacak.

         Göztepe’de, Yıldıztepe’de, Çöşnük’te de olacak. Yani bizler sizleri konutlara kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bir evi inşa etmek bir konutu inşa etmek çok kolay değil, ama ben şuna yürekten inanıyorum; inşallah Büyükşehir Başkanımızın başkanlığında bu kentsel dönüşümler hızla ve seri bir şekilde yapılacak. 

            Şu an Battalgazi’de bizim Bakanlıktan almış olduğumuz 25 bin konut sözü var. Bunun yaklaşık 5 bini zaten Gelincik Tepe’de Yimpaş’ı geçtikten sonra, bu  bölgelerde yapılacak. Biz bu bölgelere çok fazla ağırlık vermek istemedik. Yerinde dönüşüm yapalım; yani çarşının ve mahallelerin içerisini boşaltmayalım. Eski komşuluklar, eski ilişkiler devam etsin istiyoruz. İnşallah bunları sizlere kısa sürede hizmet olarak sunacağız” dedi.

İl Başkanı Gören: “Felaketin İzlerini Hep Birlikte Sileceğiz”

        6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin izlerini hep birlikte sileceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Sami Bey’e güvendi; biz de ona güvendik ve size güvendik. İnşallah hep beraber 31 Mart seçimlerine gideceğiz” diye konuştu.

Sami Er: “Hemşerilerimizin Geri Dönmeleri İçin Gerekli Ortamı Oluşturmaya Çalışacağız”

        AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sami Er ise, “Malumunuz TOKİ’de çalıştım ve TOKİ Başkan Yardımcılığı yaptım. Emlak Konut’un da yönetim kurulu üyesiydim aynı zamanda. Geçen gün il başkanımız ile birlikte Ankara’ya gittik. Benim ilk gittiğim yer TOKİ oldu. 

        Şehir dışına çıkan Malatyalı hemşerilerimizin geri dönmeleri için gerekli ortamı oluşturmaya çalışacağız. Kaliteli, nitelikli hocalarımız göç veriyor. Sorunları biliyoruz. Bu durumları yerel yöneticilerimiz ile görüşeceğiz; STK’lar ile görüşeceğiz.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN