Başkan Gözükara, Küçük Ressam, Büyük Yetenek

Malatya'da Lise öğrencisi doğuştan yetenekli ressam İbrahim Eyüp Özka'ya tarafından...

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya’da Lise öğrencisi doğuştan yetenekli ressam İbrahim Eyüp Özka’ya tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara ve Jandarma Astsubay Murat Dilek'e resimlerini kara kalem portresi ile çizerek hediye etti.

 

Doğuştan yetenekli olan ressam İbrahim Eyüp Özkaya Şehit aileleri ve Kahraman Gazilere verdiği emekler için Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara'ya ve 2019 yılında okullarına gelerek trafik eğitim semineri veren Jandarma Astsubay Murat Dilek'e kara kalem portresi çizerek hediye etti.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara, sanatın ülkelerin ilerlemesindeki en büyük basamağın olduğuna dikkat çekti. Gözükara, "kardeşimizin yaşı küçük ama kara kalem çalışmasında mükemmel bir yeteneği var.  Kendisini tebrik ediyorum, ben inanıyorum ki geleceğin büyük ressamlardan birisi olacak. Hiçbir resim eğitimi almadan böylesi şahane eserle ortaya koyabiliyor. Bana ve Astsubayımız  Murat Dilek'e yaptığı portreler çok güzel olmuş, çok beğendim. Bana hediye edilen bu portreyi de makam odama asacağım. Herkes tarafından bilinen o ki, sanat milletlerin kalkınmasında en önemli basamaktır. Sanat olmadan bir milletin ilerlemesi mümkün değildir. Türkiye sanata ve sanatçıya verdiği önemle de adını dünya sanat tarihine yazdırmayı başarmıştır" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN