Başkan Evren, Emeği Geçen Herkese Esnaflarımız Adına Teşekkür Ederim

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

           Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın Esnaflara yönelik yeni kredi taleplerini müjde olarak duyurmasından dolayı Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’den emeği geçenlere teşekkür. 

           Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ticaret Bakanı Ömer Bolat”  Bakanlığımıza bağlı kredi ve kefalet kooperatiflerimiz aracılığıyla esnaf ve sanatkârlarımıza Halkbank’tan kullandırmakta olduğumuz genel işletme kredilerinde şahıs üst limitini 650 bin liradan 750 bin liraya yükselttik.


Ayrıca esnaf ve sanatkârlarımızın yeni kredi taleplerinde mevcut kredilerini kapatma şartı da aranmayacak. Ticaret erbabımızın bu önemli taleplerini karşılamış olmanın memnuniyeti içerisindeyiz. Tüm esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olsun" ifadelerine yer vermişti.

        Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise Bakan Bolat’ın duyurduğu esnafa kredi Müjdesine ve emeği geçenlere teşekkür etti.  

         Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren” 29 Şubat 2024 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yürürlüğe giren Türkiye Halk Bankası tarafından esnaf ve sanatkârlarımıza kullandırılan KOSGEB ile Dünya bankası arasındaki kredi anlaşması kapsamında Deprem sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin canlanması destek kredisinden yaralananlar, esnaf ve sanatkarlarımızın vermiş olduğu hazine destekli kooperatif kredilerden de faydalanacaktır.

           Esnaflarımıza verilen kredi müjdesinden dolayı emeği geçen herkese esnaflarımız adına teşekkür ederim.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN