Başkan Dağ, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Vekili ve Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Başkan Zeki Dağ’ın Mesajı Şöyle.

Bölünmez Vatan Topraklarında, Birlik Ve Beraberlik İçinde, Bağımsız Ve Hür Yaşıyorsak, Bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz, diyen, Başkan Dağ, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajınızda şu şekilde sürdürdü; “19 Eylülün yurdumuzun her yerinde Gaziler Günü olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir.

Bizler aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu anlamda şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığını göstermişlerdir.

Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve aileleri ile birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum dedi.

Zeki DAĞ

Anadolu Basın Birliği Genel Başkan

Vekili ve Malatya Şube Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN