Başkan Budan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

(HİMYACDER) Himayeye Muhtaç Çocuklar, Yaşlılar Ve Kadınları Koruma Sosyal Yardım Ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı' Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Başkan A. Ece Budan,  Mesajında, “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Harbini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıldönümünü kutluyoruz. Türk milletinin verdiği kahramanca mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna öncülük eden İstiklal Savaşının başlangıcı olan 19 Mayıs, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanarak, Samsun'dan başlayan bağımsızlık mücadelemiz ile Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır” dedi.

Başkan Budan, “19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum ile devam ederek tüm vatan sathına yayılmıştır. Bu destansı mücadele 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz ile perçinlenmiş ve 30 Ağustos 1922’de zaferini ilan ederek, milletimizin hiçbir zaman boyunduruk altına girmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bizlere düşen görev ise, kahraman ecdadımızın canları pahasına bedeller ödeyerek, bizlere emanet ettiği bu vatanın nasıl bugünlere geldiğini geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi bir şekilde anlatmaktır” diye konuştu.

(HİMYACDER) Himayeye Muhtaç Çocuklar, Yaşlılar Ve Kadınları Koruma Sosyal Yardım Ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz diyerek, Millî Mücadelemizin ateşinin yakıldığı 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlerimizin ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacağına şüphem yoktur. Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

A.Ece BUDAN

HİMYAÇDER Genel Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN