Başkan Alpaslan, Hicri Yeni Yılımız Mübarek Olsun

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkan Ayşe Alpaslan, Hicri Yılbaşı İle Bir Mesaj Yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkan Ayşe Alpaslan, Hicri Yılbaşı İle Bir Mesaj Yayınladı Başkan Ayşe Alpaslan’ın Mesajı Şöyle:

Hicri yılbaşı ile başlayan yeni yılın İslam aleminin gözyaşı ve şiddet olaylarının dinmesine vesile olmasını isteyerek, sağlık, huzur, barış ve mutluluk içerisinde geçmesini dilerim. Müslümanlar için bir milat olan hicret, Allah’a ve O’nun Kutlu ve Elçisi olan Rahmet Peygamberi HZ. Muhammed (S.A.V.) ‘a gönülden bağlılığın bir ifadesi ve hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur. Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfa açmıştır.

 Hz. Ömer’in halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz. Ali’nin teklifiyle hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır.

O günden itibaren de İslam âleminde 1 Muharrem hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul görmüştür. Hicret, Allah rızası için; anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü olmaktadır

Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır.

Öyle ki tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır. Hicret, Allah yolunda fedakârlığın, yardımlaşmanın kardeşliğin zirvesidir.

Bu vesile ile, Yeni hicri yılın bütün ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle,  ülkemizin ve İslam aleminin Muharrem ayını ve hicri yılbaşını tebrik ediyor huzurlu bir yıl diliyorum.

Ayşe ALPASLAN

Vatanseverler Gençlik Eğitim ve

Kültür Derneği Genel Başkan

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN