Bakan Yerlikaya, Diyarbakır Anneleri Diyarbakır Surları Kadar Güçlüdür

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

          İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya evlat nöbetinde 1446. gününü geçiren iki annenin evlatlarına kavuştuğunu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

         Yerlikaya paylaşımında “Diyarbakır Annelerinin cesaretleri, ferasetleri, dimdik duruşlarıyla sağır ve kör olmayan tüm kalplere örnektir. Onların yüreği Diyarbakır Surları kadar güçlüdür.” Ve son 2 günde, iki anne daha evlatlarına kavuştu. Evlat nöbetinin 1446. günü, N.K. isimli terör örgütü mensubu ikna çalışmaları sonrası Habur Kara Hudut Kapısı’ndan teslim oldu.


           Annesi ve ailesiyle kavuştu. Evlat nöbetinin 1447. günü ise F.U. isimli terör örgütü mensubu Şanlıurfa Akçakale Sınır Kapısından teslim olarak annesi ve ailesiyle buluştu. Diyarbakır Annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı evlat nöbetleri ile  bugüne kadar 45 terör örgütü mensubu ikna edilerek teslim oldu.

            Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kahraman ordumuz, kahraman güvenlik güçlerimiz, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla beraber terörün başını ezeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN