Babacan, Orta Hasarlıların Sürecini Artık Nihayete Erdirmek İstiyoruz

AK Parti Malatya Milletvekili Doç. Dr. Abdurrahman Babacan Orta hasarlı binaların güçlendirme kredisi hakkında açıklamada bulundu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milletvekili Babacan' Orta Hasarlıların Sürecini Artık Nihayete Erdirmek İstiyoruz'  AK Parti Malatya Milletvekili Doç. Dr. Abdurrahman Babacan Orta hasarlı binaların güçlendirme kredisi hakkında açıklamada bulundu. Milletvekili Doç Dr. Babacan açıklamasında”  çok sık gelen bir soru, orta hasarlı binalar için güçlendirme kredilerinin ne zaman verileceği.İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya ve AFAD Başkanımız Okay Memiş ile konuyu konuştum.

 Güçlendirme ruhsatı alan bina sahipleri AFAD'a müracaat ettikten sonra krediler doğrudan AFAD tarafından sağlanacak. Ancak burada bir süredir bir gecikme söz konusu. Ve bunu Sayın Bakanımız'a belirttim. Bakanımız da Hazine Maliye Bakanımız ile görüştü. Buna göre, en kısa sürede bu kredilerin temini sağlanmış olacak. Ayrıca, ilçe belediyelerimiz de seçim sonrası ilk işlerden biri olarak, orta hasarlı binaların güçlendirme ruhsatı alım sürecinde işlemlerin kolaylaştırılmasını sağlıyorlar.  Böylece orta hasarlıların sürecini de artık nihayete erdirmek istiyoruz” diye belirtti.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN