Arapgir'in Meşhur Köhnü Üzümü Esenlik Süpermarketlerde

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Dünyaca Ünlü Coğrafi İşaret Belgeli Arapgir Köhnü üzümü artık Esenlik Süpermarketler manav reyonunda satışına başladı.

        Yaklaşık 4 yıldır Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Talimatlarıyla Esenlik Şirketi Genel Müdürü Ata Ünlü ve Ticari Direktör Ömür Yoldaş’ın gayretleri ile sıkıntılı süreçten kurtarılarak kuruluş amacına göre halka hizmet için kurulan Esenlik Şirketini aslına döndürerek hak ettiği konuma gelmesini sağladıktan sonra binlerce çeşitte hesaplı ve kaliteli ürünlerle Malatyalıların vazgeçilmez adresi Esenlik Süpermarketler ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. 


         Malatya’da özellikle yerli üreticiler ile tarladan sofraya modeliyle anlaştığı çiftçilerden tamamen kendi uzman ekipler kontrolünde yetiştirilen sebze ve meyveleri yine kendi personelleriyle dalından ve tarladan toplatarak Esenlik Süpermarketler Manav reyonlarında taze ve günlük ürünleri Malatya halkıyla buluşturmaya devam ediyor. 

         Kazandığını yine Malatya üreticilerinin ürünlerini tercih ederek katkı olarak sunan Esenlik Süpermarketler mevsimine göre getirdiği ürünlerle de göz dolduruyor. 

         Arapgir’in dünyaca ünlü coğrafi işaret belgeli Köhnü üzümü Esenlik Süpermarket Manav reyonlarında Malatyalı üzüm sevenleri bekliyor. Arapgir’in bereketli ve havadar topraklarında yetişen kendine has aroması ve ağızda bıraktığı tadıyla büyük rağbet gören Arapgir Köhnü üzümü manav reyonunda bulmak mümkün.

ARAPGİR KÖHNÜ ÜZÜMÜ

            Arapgir yöresinin meşhur Köhnü üzümü Kalori değeri yüksek olan köhnü üzümler, kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir yönünden de oldukça yüksek bir meyve. Karaciğer hastalığı ile kansızlığın tedavisinde etkili olduğu bilinen köhnü üzümlerinin içerdiği meyve asitleri ve lifli yapısı ile mideye zarar vermeden böbrek ve barsak sisteminin de çalışmasını düzenlediği biliniyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN