Akçadağ'da 10 Ocak Gazeteciler Günü Kutlandı

Akçadağ Belediye Başkanı Sayın Ali Kazgan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Başpınar Sosyal Tesislerinde Gazetecilerle Bir Araya Geldiler.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Akçadağ Belediye Başkanı Sayın Ali Kazgan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Başpınar Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekli kutlama programda gazetecilerle bir araya geldi. Düzenlenen yemekli kutlama programına Belediye Birim Müdürleri, İlimiz geneli gazetecilik mesleğini icra eden birçok basın mensubu katılım gösterdi.

Program öncesinde Akçadağ’da Belediye eliyle yürütülen çalışmaların hem yerinde görülme imkanı bulunmuş hem de görsel sunumlarla ilçenin yükselen değerleri için yapılan çalışmaların önemi bir kez fark edilmiştir. Özellikle bunlardan başlıcaları olan bölgenin ve ülkemizin turizmde çekim merkezi olma yolunda ilerleyen Levent Vadisi Seyir Terası ile çevresinde bitirilen ve yapımı devam eden işler görülmeye değer. Alanda Restaurant, WC, Macera Parkı (Cam Köprü, Dev Salıncak, Yamaç Salıncağı, Trambolin), Yürüyüş Rotaları, Dağ Bisiklet Yarış Parkuru yapım işleri tamamlanmış, Kamp alanı ve çevresi ile mağara satış ofisleri yapım işlerinde de son aşamaya gelinmiş.

Bu çalışmalarla yetinmeyen Akçadağ Belediyesi ilçe genelinde işsiz vatandaşlara istihdam yaratmak amacıyla ilçe merkezinde kapalı alanı 3500 m2 olan Tekstil fabrikası kurmuş, kurulumunu tamamladığı Kilitli Parke Taşı Üretim Fabrikası ile de 77 mahallesinin parke taşı ihtiyacını karşılama anlamında önemli bir adım atmıştır.

Bu projelerin yanı sıra Belediyenin tamamen kendi bütçesi ile ihale edip yapımında son aşamaya geldiği “Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında ilçe merkezinde yapılan dükkan ve binaların dış cephe giydirmeleri, boya, tamirat işleri ile “Meydan Park Düzenlemesi ve Cafe İnşaat Yapım İşi” Projesinde yapılan çalışmalar görülmeye değer hale gelmiş, ilçe merkezinin eski köhne harabe görünümü, yerini tarihi doku bozulmadan modern bir görünüme bırakmış.

Kutlama Programda konuşma yapan Akçadağ Belediye Başkanı Sayın Kazgan; “En zor şartlar altında dahi görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan değerli gazetecilerimiz ve basın mensuplarımız Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip etmemizi sağlayan, demokratik toplumun hiç şüphesiz en temel ihtiyaçlarından biridir. İçinde bulunduğumuz iletişim ağında bilgiye ulaşma hızı giderek kısalmakta ve doğru bilgiye ulaşmak gün geçtikçe daha da zorlaşmaktadır. İşte tam da bu noktada önemini bir kez daha idrak ettiğimiz haber etiği ilkesini içselleştirmiş tüm gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, ilçemize ve şehrimize verdikleri hizmetlerden dolayı tüm gazetecilerimiz ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN