AK Parti'nin Malatya Adayı Sami Er Oldu

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

31 Mart yerel seçimleri kapsamında AK Parti'nin heyecanla beklenen Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı netleşti. Erdoğan bugün Ankara ATO Kongre salonunda yaptığı aday tanıtım programında
31 Mart yerel seçimleri kapsamında AK Parti’nin heyecanla beklenen Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı netleşti. Erdoğan bugün Ankara ATO Kongre salonunda yaptığı aday tanıtım porogramında Ak Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayının Sami Er olduğunu açıkladı.

Sami Er Kimdir?
Sami Er, 1963 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Anabilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi ( Kentsel Dönüşüm) alanında tamamlayan Er, çalışma hayatına 1989-1990 yıllarını kapsayan Ümran Boru San. Tic. A.Ş.’de Mühendislik ve Kalite Kontrol Müdürlüğü göreviyle başladı. 
1990-1992 yılları arasında M.S.B. Diyarbakır İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak askerlik vazifesini yerine getirmesinin ardından 1992-1993 yıllarında 1400 konutluk Beykoz Göksu Evleri projesinde Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.1993 Yılında İstanbul Bağcılar Belediye Başkanlığında Mühendis olarak göreve başlayan Er, aynı belediyede sırasıyla şeflik, müdür yardımcılığı ve müdürlük olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı.

selahattin gürkan
2004-2005 yılları arasında İstanbul Büyükçekmece Yakuplu Belediyesinde Fen ve İmar Planlama Müdürlüğü görevini sürdüren Sami Er, 2005-2008 yılları arasında Fatih Belediye Başkan Yardımcılığı ve Fatih Belediyesi’ nin iştiraki Halktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.
2008 yılında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanan Er, İl Özel idaresi Genel Sekreterliği görevinin yanı sıra, Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi iştiraki olan Esenlik şirketinin ortaklar kurulu üyeliği ve Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de 2011 yılına kadar yürüttü.  2011 Eylül ayında ise İstanbul Üsküdar Belediyesi Mali İşler ve Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirilen Er, buradaki hizmetlerini 2014 Temmuz ayına kadar sürdürdü. Er’in çeşitli vakıf ve derneklerde kurucu ve mütevelli heyeti üyelikleri de bulunmaktadır.

2014–2019 yılları arasında T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ nda Başkan Yardımcılığı ve Emlak Konut GYO’da yönetim kurulu üyeliği yaptı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri' nden sonra Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atanan Sami ER, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ankara: Turgut Altınok
İzmir: Hamza Dağ
Karabük : Özkan Çetinkaya
Gümüşhane: Ercan Çimen
Şanlıurfa: Zeynel Abidin Beyazgül
Zonguldak: Ömer Selim Alan
Aksaray: Evren Dinçer
Yozgat: Celal Köse
Bolu: Muhammed Emin Demirkol
Kırşehir: Osman Arslan
Kırıkkale: Mehmet Saygılı
Adana: Fatih Mehmet Kocaispir
Malatya: Sami Er
Antalya: Hakan Tütüncü 
Sakarya: Ekrem Yüce
Gaziantep: Fatma Şahin
Tokat: Eyyüp Eroğlu
Iğdır: Ülkü Öcal
Kütahya: Kamil Saraçoğlu
Adıyaman: Ziya Polat
Nevşehir: Mehmet Savran
Trabzon: Ahmet Metin Genç
Kahramanmaraş: Fırat Görgel
Kayseri: Memduh Büyükkılıç
Konya: Uğur İbrahim Altay
Hatay: Mehmet Öntürk
Diyarbakır: Halis Bilden
Mardin: Abdullah Erin
Sakarya: Ekrem Yüce
Van: Abdulhad Arvas
Afyonkarahisar: Hüseyin Ceylan Uluçay
Ağrı: Salih Aydın
Amasya: Mehmet Uyanık
Ardahan: Yunus Baydar
Çorum: Halil İbrahim Aşgın
Karaman: Mevlüt Akgün
Kilis: Reşit Polat
Niğde: Emrah Özdemir
Şırnak: Mehmet Yarka
Uşak: Mehmet Çalkın
Batman: Adil Sebati Ceylan
Bayburt: Mete Memiş
Bilecik: Mustafa Yaman
Burdur: Mehmet Şimşek
Muş: Feyat Asya
Hakkari: İsmet Ölmez
Tunceli: Erkan Eroğlu
Siirt: Ekrem Olgaç

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN