Ak Parti Milletvekili Adayı Babacan, Dul ve Yetimler Kervanı Derneğini Ziyaret Etti

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Ak Parti 4.Sıra Milletvekili adayı Abdurrahman Babacan, Malatya Dul ve Yetimler Kervanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Dul ve Yetimler kervanı Derneğinde  Malatya’nın en başarılı yardım derneği olarak gösterilen ve yaptığı adrese teslim yardımlarla Dul ve yetimlerin adeta yardımsever abisi olarak bilinen İhsan Çolak, Kalabalık yönetim kurulu tarafından karşılandı.

Malatya Dul ve Yetimler Kervanında kalabalık tarafından karşılanan Ak parti milletvekili adayı Abdurrahman Babacan kendisine gösterilen büyük ilgi ve destekten dolayı Dernek Başkanı İhsan Çolak ve yönetim kuruluna ve üyelere teşekkür etti.

İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi olan Doç.Dr.Abdurrahman Babacan, 6 Şubatta meydana gelen Asrın depreminde vefat edenlere Allah Rahmet eylesin Mekanları cennet olsun dileklerinde bulunduktan sonra şöyle konuştu. “ 6 Şubat Depreminde en çok hasar alan illerden birinin Malatya .Bunun üzüntüsü  içindeyiz Ancak bize görev verildiği takdirde yerel yöneticilerimle birlikte otak akılla bu şehri yeniden çok hızlı şekilde ayağa kaldıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şuan Herkes mağdur durumda ama çok kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızdan direktifleri yaralar kısa zamanda sarılacak. Bunun için gerek Bizler gerekse Bürokratlarımız, Belediye Başkanlarımız ve yerel idarecilerimiz yoğun şekilde çalışmaları sürdürüyorlar. Enkaz  kaldırma işlemi bittikten sonra ağır hasarlı binalar yıkıldıktan sonra ortaya bir fotoğraf konacak ve en güzel şekilde kimse mağdur olmadan yapacağımız projeleri hayata geçireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın “ dedi

Malatya’mızın en başarılı yardım dernekleri arasında gösterilen ve yapılan yardımları adrese teslim birinci elden gerçekleştiren Dul ve yetimlerin her zaman yüzünü güldüren en güvenilir Sosyal ve Yardımlaşma Derneği olması nedeniyle Malatya yardım sevenlerin gözdesi olan Malatya Dul ve Yetimler kervanı Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin Sevilen Başkanı İhsan Çolak ise “ Öncelikle  milletvekili adayı Abdullah Babacan’ın derneğimize yapmış olduğu bu ziyaretten dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

 Biz Yardım derneğiyiz bizim tek derdimiz yetimlerin yüzünü güldürmek onların sıkıntılarını gidermek sofralarına sıcak aşlarına sahip olmalarını sağlamak. Bunun için Dernek olarak arkadaşlarımızla gönüllü olarak hizmet ediyoruz. Sizlerin bu ziyaretleri Derneğimiz olarak mutlu etti çok teşekkür ederiz.”

ABDURRAHMAN BABACAN KİMDİR?

1983 Malatya doğumlu. Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı. Aynı üniversitenin İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktora tezini hazırladı. 5 yıl Marmara Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

 2019’da Siyaset Bilimi anabilim dalında doçentliğini aldı. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ağırlıklı çalışma alanları Türkiye siyasi hayatı, Türk dış politikası, siyaset teorisi ve küresel siyasettir. Ulusal ve uluslararası makale ve kitap bölümlerinin yanı sıra bu konularda yayımlanmış kitapları 11 Eylül: Tarihsel Dönüşümün Analizi (2011), Binyılın Sonu: 28 Şubat (2012), Araf’ta Bir Toplum: Arakan (2013), Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa (2014), 15 Temmuz: Geçmiş, Gelecek (2018) ve Piyasa Aklı ve Yeni Muhafazakâr Ahlâk (2018)’tır

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN