Ağbaba, Recep Tayyip Erdoğan Malatya'ya Geleceği İçin Afişlerimizi Yırttılar

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 23 Mayıs günü Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya gerçekleştirdiği ziyaret öncesin de Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yaptırılan afişlerin yırtıldığını açıkladı. 


Ağbaba’’Değerli Malatyalılar, kendi paramızla, kendi bütçemizle Malatya’nın çeşitli yerlerine mütevazı afişler yaptırdık. Çok sayıda değil ancak dün Recep Tayyip Erdoğan Malatya’ya geleceği için saat 12’den itibaren afişlerimiz kesilerek paramparça edildi’’ dedi.

Nasıl bir tahammülsüzlük, nasıl bir vicdansızlıkla karşı karşıya kaldığımızı lütfen görün.
Değerli Malatyalılar, kendi paramızla, kendi bütçemizle Malatya’nın çeşitli yerlerine mütevazı afişler yaptırdık.

 Çok sayıda değil ancak dün Recep Tayyip Erdoğan Malatya’ya geleceği için saat 12’den itibaren afişlerimiz kesilerek paramparça edildi. Bu kötülük neden yapılır anlamak mümkün değil. Biz bu afişleri Büyükşehir Belediyesinin parası ile yapmıyoruz, Yeşilyurt, Battalgazi Belediyesinin parası ile yapmıyoruz, bu afişleri tamamen kendi paramızla yapıyoruz. Bu afişleri yırtanlar Malatyalılar değil. Bunları yapanlar organize bir ekip olduğunu biliyoruz. Bunları yapanları Malatya’nın vicdanına havale ediyorum. Nasıl bir tahammülsüzlük, nasıl bir vicdansızlıkla karşı karşıya kaldığımızı lütfen görün. 


Bu kötülükleri yapanları Malatyalıların vicdanına havale ediyorum.
Bir taraftan Belediyenin imkânları kullanılarak her tarafa yapılan Recep Tayyip Erdoğan afişleri, diğer taraftan kendi paramızla mütevazı bir şekilde yaptırdığımız afişlerimizin yırtılması. Malatyalıların vicdanına bırakıyorum. Bu deprem döneminde bizler çadır için, yardım için, insanlara yardım için uğraşırken, birileri ekmek sattı, su sattı.İnsanlar çadırlarda kalırken, halen banyo yapamazken, birileri halen belediyenin imkânları ile Erdoğan afişleri yapıyor. Kimin cebinden yapıyor, bizim cebimizden yapıyor. Depreme yardım etmesi gerekenler, depremzedelerin yanında yer alması gerekenler, maalesef büyük bir şatafat ve israfla kendi afişlerini Belediyenin cebinden yaptılar, bizim afişlerimizi ise yırttılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN